REKLAMA

Aktualności, Praca

Co nowego w Model Opakowania?

Opublikowano 29 marca 2021, autor: Reklama Regionalna

Czyli o aktualnych wyzwaniach, a także o rozbudowie, perspektywach rozwoju i szansach na ciekawą pracę rozmawiamy z Arturem Drozdkiem, dyrektorem produkcyjnym nowosolskiego zakładu spółki Model Opakowania.

Model w Nowej Soli działa już od 5 lat. Czym może pochwalić się firma podsumowując ten czas?

– Przede wszystkim bardzo sprawnym uruchomieniem zakładu i doborem pracowników, dzięki którym uruchomiliśmy produkcje, wdrożyliśmy systemy, które dzisiaj pomagają nam w codziennej pracy. Nie tylko realizujemy bieżące zamówienia, ale pozyskujemy nowych klientów, wdrażamy nowe technologie i projektujemy innowacyjne rozwiązania. Oczywiście na końcu jest klient i jego opinia, ale patrząc na zwiększające się moce produkcyjne, mogę potwierdzić, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Co wyróżnia firmę Model na tle innych pracodawców w regionie?

– Dobry Pracodawca, to przede wszystkim taki, który zapewnia stabilną pracę i odpowiednie wynagrodzenie. Ponadto zaspokaja potrzeby szkoleniowe i rozwojowe, a także zapewnia przyjazną atmosferę w pracy. Nie zapominając o benefitach.

Tak właśnie jest w Model Opakowania i to nas wyróżnia. Zwiększając nasze moce produkcyjne, rozwijamy potencjał naszych pracowników. Cieszę się, że wraz z naszymi pracownikami jestem częścią projektu o tak dużej dynamice.

Co natomiast wyróżnia Państwa firmę spośród branżowej konkurencji?

– Jesteśmy firmą rodzinną z tradycjami. Pojęcie „tradycja” w odniesieniu do przedsiębiorstwa można interpretować wielowymiarowo. Z jednej strony jest powiązana z marką – oznacza zakres wartości utożsamianych z firmą, jej renomę i długie lata obecności na rynku. Natomiast z drugiej strony ludzie zaczynają doceniać stabilizację płynącą ze stałej współpracy i wspólnie wypracowanych rozwiązań.

Ile czasu zajmuje Państwu stworzenie przykładowego opakowania? Od projektu, poprzez wykonanie, aż po odbiór gotowego produktu?

– Wbrew pozorom, nie ma tu jednej, klarownej odpowiedzi. Natomiast mogę powiedzieć, że jesteśmy w stanie zrobić opakowanie w jeden dzień, mając w pełni przygotowaną koncepcje, narzędzia, surowiec. Standaryzując jednak proces: projektowania, akceptacji klienta, zamówienia narzędzi i surowca, to może trwać od kilku do nawet kilkunastu dni, a duży wpływ na przebieg realizacji ma klient i jego oczekiwania.

-Co znaczy dzisiaj, że jesteście producentem opakowań tekturowych?

– To znaczy, że jesteśmy obecni prawie w każdej gałęzi przemysłu. Na co dzień, każdy z nas ma styczność z opakowaniem tekturowym. Projektujemy i produkujemy opakowania z tektury, które podlegają recyklingowi, co jest szczególnie istotne w obecnych czasach. Realizowana inwestycja pozwoli nam nie tylko przetwarzać tekturę w opakowania, ale ją samodzielnie produkować. W najnowocześniejszej technologii dostępnej na świecie. Żeby być pionierem w swojej dziedzinie, trzeba iść stale do przodu, tworząc coś nowego i spełniać oczekiwania rynku, które do tej pory były nieosiągalne. Tak budujemy naszą markę, tak tworzymy historię Model Opakowania w Nowej Soli.

Jakich cech i postaw szuka Pan u swoich współpracowników? Co jest w Państwa firmie promowane?

– Najważniejsze to chęć do pracy, nauki i rozwoju. Jeśli ktoś lubi wyzwania, chce poznawać nowe technologie i bierze odpowiedzialność za swoją pracę, to na pewno się u nas odnajdzie. Jesteśmy otwarci na osoby kreatywne i takie, które mają plan na siebie, wiedzą dlaczego podejmują się takiej pracy i co chcą w niej osiągnąć. .

Dlaczego warto dołączyć do Model Opakowania?

-Ponieważ podnosząc swoje kwalifikacje, poprzez szkolenia czy adaptację nowych stanowisk, można stać się ważnym ogniwem tworzącym historię zakładu Modela w Nowej Soli. Nasze plany nie kończą się na obecnej rozbudowie, a co za tym idzie, można być pewnym nie tylko stabilnego zatrudnienia, ale wielu innych aspektów związanych z rozwojem zawodowym.

Czy Pan osobiście  pamięta jakiś wyjątkowy moment w pracy?

– Pamiętam, pierwsze wizyty w naszych siostrzanych zakładach w Biłgoraju i Czosnowie. Zobaczyłem świetnie zorganizowane fabryki z ogromnymi liniami produkcyjnymi, i pomyślałem, że czeka na mnie prawdziwe wyzwanie. Nie wiedziałem wtedy, że produkcja opakowań może być tak zautomatyzowanym i ciekawym procesem., Ponadto ciągle tworzymy coś nowego, z czym wszyscy mamy do czynienia codziennie i jest to nieodzowny element w naszego życia.

Czego życzyć firmie i jej pracownikom?

– Na pewno siły i wytrwałości w realizacji celów, ponieważ rozbudowa i instalacja nowych technologii nigdy nie jest łatwa i oczywista. Wygranej walki z pandemią, aby każdy z nas mógł odetchnąć i wrócić do normalności.

W związku z trwającą rozbudową Model Opakowania poszukuje nowych pracowników. Zapraszamy na stronę modelgroup.pl po więcej informacji.

Komentowanie zamknięte