REKLAMA

Aktualności, Praca

Modelowa praca w Nowej Soli – dołącz do nas!

Opublikowano 16 lutego 2021, autor: Reklama Regionalna

Stabilna praca w niestabilnych czasach

Rynek pracy w Polsce podlega dynamicznym zmianom. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, za sprawą Covid-19, wielu z nas odczuwało niepewność jutra. Wielu pracodawców było zmuszonych obniżać wynagrodzenia, w niektórych branżach zaczęto masowo zwalniać ludzi. Każdy z nas na pewno usłyszał o przypadkach zwolnionego znajomego, kogoś z dalszej lub bliższej rodziny, a być może nawet sam pozostał bez pracy. Częstokroć działo się to praktycznie z dnia na dzień.

Mając różne zobowiązania finansowe, takie jak kredyty, cykliczne opłaty, alimenty czy bieżące wydatki, perspektywa pozostania bez pracy jest bardzo frustrująca i rodzi ogromne napięcie.

Nawet teraz, gdy trochę „oswoiliśmy się”, że żyjemy w innych, niż przed rokiem, czasach, znaczna część ludzi zastanawia się, czy mogą podejmować istotne finansowe decyzje i brać na siebie nowe zobowiązania. Czy możemy ufać, że przyszłość, która na pewno będzie inna od tego co już znamy, będzie dla nas bezpieczna i stabilna?

Zadając sobie te pytania musimy pamiętać, że kryzys nie zawsze dotyka w równym stopniu wszystkich. Są branże i firmy, które w minionych miesiącach zwiększają swoje obroty oraz poziom zatrudnienia. Do takich należy m.in. nasza firma – Model Opakowania Sp. z o.o., której historię, możliwości oraz plany chcemy Ci przybliżyć.

Rodzinna firma z bogatą historią

Historia firmy Model to 139 lat działalności w obszarze produkcji opakowań z tektury falistej. Z całą pewnością chociaż raz trzymałeś w ręku lub widziałeś opakowany przez nas produkt. Produkujemy od pudełek na czekoladki, opakowania na perfumy, tacki do transportu pieczywa, kartony, w których przewożone są leki, środki gospodarstwa domowego, czy części maszyn po ekspozytory, z których bierzesz produkty w sklepie.

W Polsce mamy trzy zakłady produkcyjne: w Biłgoraju, Czosnowie pod Warszawą oraz najmłodszy, w Nowej Soli. To właśnie tu, w związku z dynamicznym rozwojem i ciągłymi inwestycjami, aktualnie przyjmujemy nowych pracowników.

Mamy przyjemność pracować w bardzo ciekawej branży, która rozwija się od wielu lat i ma przed sobą wciąż wspaniałe perspektywy. Cieszy nas, że w czasie pandemii koronawirusa możemy bez zakłóceń produkować opakowania, także dla branży spożywczej, higieniczno-sanitarnej i farmaceutycznej. Dzięki podejmowanym przez nas działaniom zapewniającym bezpieczeństwo naszych współpracowników, możemy nie tylko zachować dotychczasowe miejsca pracy, ale także tworzyć nowe. W naszym zakładzie w Nowej Soli, realizujemy inwestycje zwiększające moce produkcyjne oraz poszerzające portfolio naszych produktów. Zapraszamy do naszego zespołu!” mówi Artur Drozdek, Dyrektor Zakładu w Nowej Soli.

Dobra atmosfera i fajni ludzie to podstawa!

W Nowej Soli aktualnie pracuje 130 osób – to doświadczone specjalistki i specjaliści ds. projektowania, produkcji i logistyki, sprzedaży, operatorzy maszyn oraz wózków widłowych. Model Opakowania to firma, z którą ludzie chcą się związać na lata. Do najczęściej wskazywanych przez naszych pracowników zalet firmy Model, jako pracodawcy, należą: pewność, stabilna pozycja rynkowa i znakomite relacje w zespołach. Dzięki dobrej atmosferze, bo jak sami pracownicy mówią: „Nie przychodzimy do pracy z bólem brzucha, tylko z przyjemnością. Lubimy tu być”.

Lubię pracę w Model Opakowania, bo większość osób

z którymi pracuję to świetni ludzie. Bardzo dużo

zależy ode mnie i widzę, że robię coś ważnego – ekologiczne opakowania. Poza tym to jest nowoczesna firma, która cały czas się rozwija, dużo inwestuje i jest liderem technologii w swojej branży”

Marcin, produkcja

Bycie uczciwym, wspierającym chęć rozwoju i szanującym ludzi pracodawcą wynika bezpośrednio ze strategii biznesowej firmy Model. Ma być rodzinnie, sprawiedliwie, z równym dostępem do rozwoju i dokładnie tak jest. W rezultacie, takich opinii jak powyższa, usłyszysz od naszych pracowników dużo więcej. Popytaj wśród znajomych, może ktoś z nich już u nas pracuje.

Świetna atmosfera i zawsze zgrany zespół, na który mogę liczyć. Praca jest zawsze zróżnicowana, a zarazem ciekawa”

Beata, produkcja

Nowoczesne technologie

Zakład Model Opakowania w Nowej Soli jest nowoczesny i dysponuje kompletną technologią w zakresie wycinania opakowań i nadruku fleksograficznego o jakości HD. Stale rozwijamy nasze portfolio rozwiązań w obszarze opakowań papierowych w oparciu o nowe, wiodące na rynku innowacje. Maszyny nowej generacji umożliwiają nam m.in. efektywną obsługę klientów z branży e-commerce. Działamy w ciągle zmieniającym się otoczeniu, dlatego, aby być jeszcze bardziej cenionym przez naszych Klientów partnerem, jesteśmy elastyczni i szybko reagujemy na potrzeby rynku. Jesteśmy sprawczy i dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wiemy, że każdy z nas ją kształtuje. Dlatego jesteśmy przekonani, że w czasach zdominowanych przez pandemię koronawirusa, możemy dalej inwestować, rozwijać się i zwiększać zatrudnienie, pozostając godnym zaufania pracodawcą. Dowodem na to jest realizacja najnowszej inwestycji w naszym zakładzie w Nowej Soli – budowa hali produkcyjnej, w której staną nowoczesne maszyny sterowane cyfrowo oraz automatycznego magazynu półproduktów o wysokości ponad 20 metrów.

Dzielimy się wiedzą

Uczenie się jest jednym z filarów naszej kultury organizacyjnej. Rozumiemy je zarówno jako podnoszenie kompetencji zawodowych, jak i szersze poznawanie świata opakowań, w którym funkcjonujemy. Realizując cel, by zdobytą wiedzą dzielić się ze współpracownikami, powołaliśmy do życia Uniwersytet Model. Co to oznacza w praktyce? Dysponujemy wyjątkowym, pod względem zawartości oraz wielkości, zbiorem uporządkowanych materiałów dydaktycznych, filmów, artykułów, instrukcji, etc. a każdy z pracowników Model może zostać słuchaczem wybranych przez siebie, prowadzonych przez kolegów i koleżanki, szkoleń.

Zapewnione benefity

Naszym pracownikom oferujemy dofinansowanie do posiłków, dwa razy do roku dodatkowe bonusy świąteczne, oraz paczki mikołajkowe dla dzieci.

W czasach przed pandemią regularnie organizowaliśmy imprezy integracyjne, które aktualnie są, z przyczyn oczywistych, zawieszone. Oczywiście wrócimy do tej tradycji, gdy tego rodzaju spotkania będą już możliwe.

Ponadto do dyspozycji pracowników i ich rodzin są setki obiektów sportowych w ramach karty sportowej oraz grupowe ubezpieczenie. Powołaliśmy również specjalny fundusz „Model dla…”, w ramach którego pracownicy co roku zbierają 1% z podatku, a firma dokłada trzykrotność sumy zebranej przez zespół. Wszystko trafia do pracowników i ich rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej – np. spowodowanej chorobą.

Z pełnym przekonaniem polecam firmę Model. Mam głównie pozytywne doświadczenie z pracy. Firma daje możliwości rozwoju oraz awansu, dzięki temu praca jest bardziej satysfakcjonująca. Relacje między współpracownikami,

a przełożonymi są przyjazne, dzięki temu atmosfera w pracy

jest bardzo dobra”

Martyna, produkcja

Kto może liczyć na etat?

Od pracowników oczekujemy zaangażowania, odpowiedzialności i chęci do nauki – to w rekrutacji zawsze będzie dla nas najważniejsze i jest starannie analizowane przez osoby odpowiedzialne za rekrutację” – mówi Beata Gubernat – Kierownik ds. personalnych. „Proces rekrutacji zaczyna się od analizy CV kandydata, następnie wybrane osoby zapraszamy na spotkanie kwalifikacyjne, które odbywa się w obecności przyszłego przełożonego. Spotkanie rekrutacyjne jest jednocześnie dobrą okazją, żeby zobaczyć zakład. Kandydaci są zapraszani przez nas na wizytę na produkcję. Dzięki temu mogą przekonać się na własne oczy, w jaki sposób będzie wyglądać ich przyszła praca. Swoje CV można wysłać do nas elektronicznie, pamiętając o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, na adres rekrutacja.mns@modelgroup.com lub podjechać bezpośrednio do naszego zakładu, zlokalizowanego przy ulicy Inżynierskiej 1 w Nowej Soli i zostawić papierową wersję CV w dyżurce/ochronie.”

Jeśli zależy Ci na odpornym na kryzys, stabilnym miejscu pracy, w którym będziesz się rozwijać, jeśli chcesz mieć wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość i poczucie, że to co robisz jest naprawdę ważne dla ludzi, z którymi pracujesz, a atmosfera sprzyja nawiązywaniu zdrowych, opartych na szacunku relacji, to Model Opakowania jest firmą dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy, dołącz do Nas!

Komentowanie zamknięte