REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Tanie działki pod basen

Opublikowano 05 listopada 2010, autor: Adrian Domański

Władze miasta nie ustają w staraniach o załatanie dziury w budżecie, która powstała z powodu braku zainteresowania kupców gminnymi nieruchomościami. Kolejna pula trafiała na sprzedaż.

O gminnej wyprzedaży, którą rzutem na taśmę organizują przed końcem roku urzędnicy, już pisaliśmy. Teraz na tapetę trafiły kolejne nieruchomości, a mieszkańcy pytają o ich wycenę.

Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz, zdecydował między innymi o wystawieniu na sprzedaż parcel o łącznej wartości około półtora miliona złotych. Metr kwadratowy działek wyceniono na około 70 złotych. Zarządzenie w tej sprawie W. Tyszkiewicz wydał w ostatnich dniach października. Także w ubiegłym miesiącu zdecydowano o wniesieniu do komunalnej spółki Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.  gruntu o powierzchni niemal dwóch i pół hektara. MZGiK otrzymało grunt pod budowę krytej pływalni. Naszych Czytelników zainteresowała wycena gruntów, którymi obracają urzędnicy.

Według prostego rachunku, metr kwadratowy ziemi, na której może stanąć pływalnia, jest wart 30 złotych mniej niż proponowany przedsiębiorcom. To, że grunt jest tańszy od proponowanego przedsiębiorcom, to jeszcze nic. Na wieść o wartości aportu, który miasto wniosło do swojej spółki, mieszkańcom przypomniały się wyceny sąsiednich gruntów za „Spożywczakiem”, za pieniądze ze sprzedaży których władze miasta chciały wybudować basen. Ceny wahały się w okolicach 300 złotych za metr. Jak wiadomo transakcje nie doszły do skutku.

Teraz kończący kadencję prezydent znowu mówi o możliwości sprzedania parcel. Po wyborach, bo zainteresowane nimi podmioty nie chcą robić interesów przed wyborami. Jeśli to prawda, rodzą się kolejne pytania: za ile uda się sprzedać grunty? Kto wybuduje pływalnię, skoro miasto oddało grunt za bezcen swojej spółce?

Napisz komentarz »