REKLAMA

Interwencje „TR”, Wasze sprawy

Wieś latających cegieł

Opublikowano 18 lutego 2011, autor: Adrian Domański

W dwóch remontowanych domach w Bodzowie poleciały szyby. O zdarzeniach mówi cała wieś. Wszyscy są przekonani, że wiedzą, kto wybił cegłami okna. Policja prowadzi śledztwo.

Od dwóch tygodni wieś żyje tajemnicą wytłuczonych okien w dwóch domach. W niewielkiej wsi teoretycznie nie powinno być kłopotu ze znalezieniem winnych. A jednak nie jest to takie łatwe…

Pierwszy dom

– Wyrąbali mi okna – pan Dominik pokazuje poutykane czym popadnie, zniszczone okiennice. Dom jest w remoncie. Kupił go, żeby kiedyś zamieszkać w Bodzowie. Nie jest ogrodzony. Po zdarzeniu przed domem znalazł torbę, w której – jego zdaniem – sprawca przyniósł cegły. – We wsi mówią, że Ł. to zrobił – wyjaśnia. – Bo niby ktoś mu okna wybił i się zemścił na mnie – tłumaczy. Straty wycenił na niemal tysiąc złotych. Sprawę bada policja.

Drugi dom

Pan Łukasz również remontuje stary dom na skraju wsi. Cegły wybiły mu dwa okna i zniszczyły nowe panele. Od drogi posesję odgradzało wątłe ogrodzenie ze zniszczoną siatką. Po zdarzeniu wprowadził się do budynku. – U mnie były pierwsze, później u sąsiada. Nie wiem, kto to mógł zrobić – tłumaczy. Swoje podejrzenia jednak ma. – Raz chodziły tu łebki wieczorem i się darły, to wyszliśmy z sąsiadem i ich pogoniliśmy – opowiada. Chłopaki odgrażali mu się, stąd wniosek, że mogła to być zemsta. Po zajściu postawił betonowy płot. Straty ocenił na około tysiąc złotych. Sprawę bada policja.

 A wieś na to…

– Okna wybił B. – wyjaśnia jedna z mieszkanek wioski. Wskazuje na jednego z mieszkańców socjalnego budynku. – Z kolei Ławka poszedł Dominikowi okna powybijać w zemście za swoje okna – mówi. – Tak gadają na wiosce – podsumowuje jedna z mieszkanek. Co ludzie mówią? – Panie, to jest wieś cudów – macha ręką inna mieszkanka. Swoje wie, ale opowiedzieć o tym nie chce. Po co ona ma następna szyby wstawiać? Wie za to, że sąsiedzi, którzy stracili okna, kłócą się.

Napisz komentarz »