REKLAMA

Interwencje „TR”, Wasze sprawy

Woda w rurach zamarza

Opublikowano 04 marca 2011, autor: Adrian Domański

Woda będzie odcięta w części mieszkań zawsze, kiedy przyjdą mrozy. Fachowcy uważają, że problem braku bieżącej wody rozwiąże… nadejście wiosny.

Na początku stycznia w czasie fali mrozów informowaliśmy o kłopotach mieszkańców jednej z kamienic przy ulicy Zielonogórskiej w Kożuchowie. Po opisaniu przez nas sprawy, zajęły się nią miejskie służby. Woda po wielu dniach oczekiwania znowu popłynęła do wszystkich lokali w kamienicy, problemu jednak nie załatwiono. Wystarczył powrót niskich temperatur na tydzień, żeby ludzie znów stracili dopływ wody.

 

Rury na zewnątrz

Jadwiga Piasecka i Ireneusz Kostrubiec, kiedy tylko pojawi się mróz, nie mają bieżącej wody. Część plastikowych rur nie jest właściwie izolowana. W dodatku rozszerzająca się woda niszczy plastikową instalację. Nie inaczej było tym razem. Lokatorzy ponownie zgłosili sprawę zarządcy budynku. Pracownicy Uskomu, miejskiej spółki odpowiedzialnej za utrzymanie kamienic, stwierdzili, że trzeba poczekać, aż będzie cieplej. – Tak będzie zawsze – przypomina I. Kostrubiec. Jego zdaniem, problem rozwiąże tylko schowanie rur, które przebiegają przez nieogrzewane komórki na podwórku. Wspomina, że właściciel domu – miejska spółka – odbija piłeczkę sugerując, że nie ma możliwości przeprowadzenia rur przez część budynku. To z powodu braku możliwości przeprowadzenia ich przez część prywatnych lokali. Pan Ireneusz uważa, że rurociąg powinien zostać poprowadzony przez jedno z komunalnych mieszkań i ukryty w budynku, wtedy woda nie będzie zamarzać.

 

 

Napisz komentarz »