REKLAMA

Sport

Bez niespodzianki…

Opublikowano 28 listopada 2015, autor: sj

AZS Zielona Góra jechał do Gubina z duszą na ramieniu. Zespół Tomasza Palucha po ostatniej porażce z Gwardią Wrocław nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. I nie pozwolił. Akademicy pewni ograli beniaminka 3:0.

MLKS Volley Gubin – KU AZS UZ Zielona Góra 0:3 (18:25, 24:26, 20:25)

Volley: Buła, Drela, Kozik, Chojnacki, Giedrowicz. Strzałkowski, W. Zalewski (libero) oraz: Siegel Lasota, Mozalewski, Wawrzyniak (libero)

AZS: Ruciński, Kaczurowski, Kępski, Baumgarten, Wiśniewski, Ryba, Zasowski (libero) oraz Jasnos, Tarnowski, Januszewski, Biczyk, Kupisz.

W Krośnie Odrzańskim emocje mieliśmy tylko w drugiej partii, która zakończyła się wynikiem 26:24 dla AZS-u. W pierwszej i trzeciej odsłonie akademicy mieli zdecydowaną przewagę. Co o tym decydowało? Lepsza zagrywka i przyjęcie. Zielonogórzanie bombardowali gospodarzy dobrymi serwisami, odrzucali od siatki, a potem skutecznie wykorzystywali tak wypracowaną przewagę. Miejscowi próbowali odpowiadać tym samym, ale często się mylili. Zespołu nie był w stanie pociągnąć nawet Wojciech Kozik, który tuż przed sezonem trafił do Gubina. Ekipa Macieja Uderjana próbowała walczyć, ale ewidentnie zabrakło jej doświadczenia. AZS zagrał spokojnie i zasłużenie zgarnął trzy oczka. Dzięki temu zwycięstwu opuścił przedostatnie miejsce w tabeli.

– Młoda drużyna z Gubina ciągle zbiera doświadczenie na drugoligowych parkietach. W tym meczu ewidentnie zabrakło im chłodnej głowy, zwłaszcza w drugim secie, którego mogli wygrać. Nie wykorzystali swojej szansy, my ich przełamaliśmy i mecz skończył się w trzech setach – podsumował Maciej Januszewski, rozgrywający akademików.

– Nie było to wielkie widowisko. Liczył się tylko wynik. Zagraliśmy skutecznie i mamy trzy punkty. To nie łyżwiarstwo figurowe. O stylu nikt nie będzie niedługo pamiętał. Poza tym dość już mamy ładnych porażek. Wolimy brzydko wygrywać – zakończył Roman Kaczurowski, atakujący AZS-u.

Dziś (28.11) zielonogórzanie zmierzą się we własnej hali z Orłem Miedzyrzecz. Początek meczu o godzinie 16.00.

Napisz komentarz »