Dwie pieczenie na jednym ogniu

Opublikowano 28 listopada 2015, autor: sj

Szczypiorniści AZS-u Zielona Góra pewnie pokonali przed własną publicznością Polonię Środa Wielkopolska 36:19. Trener akademików ma powody do zadowolenia, bo zgarnął komplet punktów i miał szansę sprawdzić formę zmienników.

KU AZS UZ Zielona Góra – Polonia Środa Śląska 36:19 (19:8)

Bramki: Mielczarek, Bodek – Kociszewski 7, Zieniewicz 5, Łuczak 4, Nowicki 4, Urbańczak 4, Łuka 3, Gintowt 2, Jaśkowski 2, Dymkowski 1, Polito 1, Pawlicki 1, Warelis, Jarowicz.

Akademicy nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem najsłabszej drużyny ligi. Goście przyjechali do Zielonej Góry mocno spóźnieni. Na halę UZ dotarli piętnaście minut przed pierwszym gwizdkiem i w mocno okrojonym składzie. Nasi szczypiorniści po kilku minutach prowadzili już 8:1. Na przerwę schodzili z zapasem jedenastu trafień. Trener Bronisław Maly miał świetną okazję, żeby sprawdzić zmienników. Nie zawiódł się. Rezerwowi spokojnie dokończyli spotkanie. Ostatecznie wygrali różnicą siedemnastu bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny z siedmioma trafieniami był Cyprian Kociszewski.