REKLAMA

Sport

Szkolą przyszłych mistrzów

Opublikowano 28 listopada 2015, autor: sj

Na początku października w Trzebiechowie powstała Akademia Siatkówki. Aktualnie trenuje w niej 17 dzieci. – Chcemy zaszczepić w nich miłość do tej dyscypliny – mówi Arkadiusz Sowiński, prezes TSPS Bomadek.

Trzebiechów to nowy punkt na siatkarskiej mapie naszego województwa. TSPS Bomadek dobrze radzi sobie w trzeciej lidze. Po sześciu kolejkach podopieczni Mateusza Kaźmierczaka, zajmują w tabeli czwarte miejsce. Szefowie klubu nie chcieli jednak poprzestać tylko na drużynie seniorów i od razu zabrali się za szkolenie młodzieży. Na pierwsze zajęcia, prowadzone są przez Tomasza Płóciennika, przybyło 9 młodych adeptów tej dyscypliny. Z dnia na dzień chętnych jednak przybywa. Obecnie na zajęcia uczęszcza 17 dzieci. Przeważają dziewczynki. Mali siatkarze mają też bezpośredni kontakt z pierwszym zespołem. Przed każdym meczem w Trzebiechowie wyprowadzają swoich starszych kolegów na parkiet. Wielkim przeżyciem jest dla nich wspólny okrzyk i przybijanie popularnych „piątek”.

– Wyszkolenie od podstaw siatkarki czy siatkarza to proces długofalowy. Mamy jednak nadzieję, że za kilka lat, doczekamy się drużyny opartej na wychowankach – mówi Arkadiusz Sowiński, prezes TSPS.

Ostatnio zajęciami w Trzebiechowie zainteresował się wojewódzki koordynator Szkolnych Ośrodków Siatkarskich – Edwin Łazicki, który obejrzał jeden z treningów w towarzystwie wójta Trzebiechowa – Izabelli Staszak.

Rodzice małych siatkarzy cieszą się, że ich pociechy mogą trenować siatkówkę.

– Moje dziecko, podobnie jak inne uczęszczające na zajęcia jest bardzo zadowolone, nie może doczekać się następnego treningu, widać, że jest na to zapotrzebowanie – kończy Sławomir Napierała, ojciec Mateusza.

Napisz komentarz »