Bez problemów w Sopocie

Opublikowano 28 listopada 2015, autor: sj

Stelmet BC nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Trefla Sopot. Mistrzowie Polski zdemolowali gospodarzy w trzeciej kwarcie, a później spokojnie kontrolowali sytuację.

Trefl Sopot – Stelmet BC Zielona Góra 45:62 (13:19, 9:11, 8:21, 15:11)

Trefl: Surmacz 10, Majok 8, Dzierżak 6, Sikora 3, Dutkiewicz 3, Bilinovac 3, Kulka 3, Duren 3, Kolenda 2, Stefański 2, Śmigielski 2 .

Stelmet BC: Mateusz Ponitka 13, Djurisić 11, Koszarek 10, Borovnjak 6, Zamojski 5, Bost 4, Marcel Ponitka 3, Hrycaniuk 3, Szewczyk 2, Zywert 0.

W Sopocie spotkały się drużyny z dwóch różnych biegunów tabeli. Stelmet BC to zdecydowany lider. Trefl przed meczem z zielonogórzanami miał na swoim koncie siedem porażek i kiepskie perspektywy na pierwsze. ligowe zwycięstwo. Szkoleniowiec naszej drużyny motywował swoich zawodników. Uczulał przed lekceważeniem rywala i wspominał o zmęczeniu podróżami. Stelmet BC zagrał ambitnie i mimo napiętego kalendarza, pod względem fizycznym przewyższał ligowego Kopciuszka. Dobre zawody zagrał Nemanja Djurisić. Tradycyjnie już błyszczał też Mateusz Ponitka. Zielonogórzanie zdemolowali rywala po przerwie. Trzecią kwartę wygrali 21:8. W końcówce swoją szansę dostali Marcel Ponitka i Kamil Zywert. Mistrzowie Polski wygrali w Sopocie 62:45 i wciąż są drużyną, która w Tauron Basket Lidze nie znalazła jeszcze pogromcy.