REKLAMA

Sport

Trzy turnieje, trzy medale

Opublikowano 05 marca 2016, autor: sj

To był udany weekend dla Akademii Piłkarskiej Falubaz. Nasze zespoły wzięły udział w trzech turniejach, z których przywiozły trzy medale – dwa złote i jeden srebrny. Zawodnicy APF-u zdobywali też nagrody indywidualne.

Nie stracili bramki

Najmłodsi piłkarze (rocznik 2008) zagrali w sobotę (27.02) Perła Cup w Cybince. W gronie dziesięciu zespołów nie mieli sobie równych. Trener Tomasz Pawliczak podsumowuje turniej: ”

– Nasi mali zawodnicy zaprezentowali kombinacyjny futbol oraz kilka indywidualnych popisów. Dodatkowo należy podkreślić, że podczas 6 meczów całego turnieju w regulaminowym czasie nie stracili ani jednej bramki. Wielkie słowa uznania dla całej drużyny – chwali swoich podopiecznych trener Tomasz Pawliczak.

Akademia Piłkarska Falubaz w wielkim finale zmierzyła się z UKS Chemik Gorzów Wielkopolski i wygrała po rzutach karnych. Świetnie zaprezentował się Patryk Sarnowski, który zgarnął nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju. Najlepszym zawodnikiem całych zmagań wybrano Alexa Wagnera.

Żegnali zimę w Gorzowie

W niedzielę (28.02) w ślady swoich młodszych kolegów poszli zawodnicy z rocznika 2006, którzy triumfowali w turnieju „Pożegnanie Zimy ze Stilonem Gorzów”. Oni też nie stracili żadnej bramki. W pokonanym polu zostawili takie ekipy jak: Stilon Gorzów I, Stilon Gorzów II, Chemik Gorzów, UKS Falubaz Zielona Góra, PUKS Maksymilian Gorzów, Energetyk Gryfino, Victoria Jasień i Santos Świebodzin. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oliwier Iwanowicz (APF).

Grali ofensywnie

Też w niedzielę (28.02) reprezentacja rocznika 2005 odwiedziła Witoszów Dolny w ramach turnieju Jako Cup organizowanego przez Polonię Stal Świdnica. W zawodach wzięło udział 7 drużyn, które rywalizowały ze sobą w jednej grupie. Zespół APF-u zaprezentował się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie drugie miejsce.

– Chłopcy pokazali bardzo ładną ofensywną grę. W  sześciu meczach strzelili 29 bramek i stracili zaledwie trzy. Na szczególną pochwałę zasługują zawodnicy, którzy oprócz srebrnych medali do domu wrócili także z nagrodami indywidualnymi. Chodzi o Jędrzeja Rataja – króla strzelców i Kacpra Grzegorczyka – najlepszego zawodnika – komentuje trener Paweł Wojtysiak.

Wygrane turnieje to dobry prognostyk na rundę wiosenną, która zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo zawodnicy Akademii Piłkarskiej Falubaz będą walczyć w kolejnych zmaganiach na szczeblu lokalnym i wojewódzkim.

Napisz komentarz »