REKLAMA

Wasze sprawy

Walka Roxanki trwa

Opublikowano 11 czerwca 2016, autor: Mateusz Komperda

Roxanka Szymkun miała dwa latka, gdy zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy. Dziś dziewczynka ma już cztery lata i wciąż walczy z chorobą. Jej rodzice nie poddają się i szukają pomocy praktycznie wszędzie. Tym razem w Nowym Miasteczku.

U Roxanki dwa lata temu wykryto nowotwór układu nerwowego. Jak opowiadają rodzice, zaczęło się od bólu brzuszka. Po badaniach lekarze postawili diagnozę. – Okazało się, że to guz – mówi Wioletta Waluk-Szymkun, mama dziewczynki.

Wtedy rozpoczęła się walka z chorobą. Roxanka jest w trakcie chemioterapii. – Czuje się lepiej, choć początki były naprawdę trudne – przypomina jej mama.

Szansą dla Roxanki byłoby leczenie za granicą. Jednak koszty przewyższają możliwości finansowe rodziny. Terapia we Włoszech czy w Niemczech kosztuje ok. pół miliona złotych.

– Dlatego prosimy ludzi dobrej woli o pomoc dla naszej córeczki – apeluje pani Wioletta.

W sobotę (11.06.) w Nowym Miasteczku, podczas Święta Rzodkiewki, odbędzie się kwesta dla Roxanki. Początek o godz. 12.00. Dziewczynka ma pojawić się na miejskim rynku. – Chce bardzo tam być, bo to okazja, aby spotkać się z osobami, którym jej los nie jest obojętny. I będzie, o ile jej zdrowie pozwoli – zapewnia W. Waluk-Szymkun.

Roxance można także pomóc wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia „Otwórz Serce”, z dopiskiem „Pomoc dla Roxany”. Numer konta: 11 1140 2004 0000 3602 7596 3028.

komentarze »
 1. Sabina 1 maja 2018 19:47 - Odpowiedź

  W Komornikach koło Poznania pojawił się młody mężczyzna, który kwestował na rzecz Roxsanki. Ponieważ na ulotce nie było nazwy strony internetowej ani numeru KRS, poszperałam w internecie i znalazłam Państwa stronę. Konto bankowe które podajecie jest inne niż na ulotce – 31 1140 20040000 3602 7551 9863. Czy to jest drugie konto Waszej organizacji? A może ktoś zbiera nielegalnie pieniądze, podszywając się pod Waszą organizację?
  Pozdrawiam

  • marta.patoka® 2 maja 2018 12:45 - Odpowiedź

   Numer konta jest prawidłowy, numer należy do stowarzyszenia z Częstochowy czyli jest wszystko w porządku, Pozdrawiam .

 2. Fryc 30 czerwca 2018 15:46 - Odpowiedź

  Sabina dziś był w Kościanie. Lud pędzący na zakupy omijał go.
  W sumie to czuję że też zostałem „zrobiony” .
  Sam sobie jestem winien, tak jak napisałaś brak KRS, zdjęcie bardzo nie.aktualne
  Jeżeli to nie jest oszustwo i dziewczynka, żyje pomagajmy każdy z nas może być w podobnej sytuacji!
  „Ludzie z bogatych aut” nie mieli grosika, liczył się pęd do „marketu”
  Wiedzieli że to oszustwo?
  Czy takim społeczeństwem jesteśmy…

Napisz komentarz »