REKLAMA

Sport

Zagrać swoje

Opublikowano 06 sierpnia 2016, autor: sj

– Jesteśmy dobrze przygotowani i wierzę, że zgarniemy trzy oczka. Nie szykujemy się jednak na spacerek – tak przed meczem z Budowlanymi Lubsko mówi Andrzej Sawicki, szkoleniowiec Arki.

Na co stać Arkę w nadchodzącym sezonie? W poprzednich rozgrywkach skończyliście na pudle i rozbudziliście apetyty kibiców. Celujecie w powtórzenie tego wyniku?

– Chcielibyśmy bardzo, ale ta liga będzie piekielnie mocna. W sparingach wyglądaliśmy dobrze, ale nie przywiązywałbym do niej większej wagi. Klasę zespołu poznaje się dopiero w meczach o stawkę. Myślę, że jeżeli uplasujemy się na miejscach 3-6, to będzie to dla nas wielki sukces.

Latem dużo kombinował trener z zestawieniem linii obrony. Skąd te roszady?

W defensywie mamy naprawdę dużą rywalizację. Sezon jest długi, pojawiają się kartki i kontuzje, dlatego chciałem sprawdzić różne warianty. Szkoda, że w ataku nie mamy takiego kłopotu bogactwa.

Sparingi pokazały, że często stosujecie wysoki pressing. To będzie wasz znak rozpoznawczy w tym sezonie.

Staramy się tak grać od jakiegoś czasu. Wiadomo, że nie można tak bronić przez cały mecz. Mamy jednak młody i wybiegany zespół. Grzechem byłoby rezygnować z takiej taktyki. Chcemy bronić całym zespołem i szybko przesuwać poszczególne formacje. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Obawiacie się Budowlanych?

Szanujemy tego rywala. Słyszałem, że mają swoje problemy, ale życie nauczyło mnie, żeby wyciągać z takich plotek daleko idących wniosków. Musimy przede wszystkim zagrać swoje. Jesteśmy dobrze przygotowani i wierzę, że zgarniemy trzy oczka. Nie szykujemy się jednak na spacerek.

Dziękuję za rozmowę.

Napisz komentarz »