REKLAMA

Konkursy, Wasze sprawy

Kacper zgarnął wyprawkę!

Opublikowano 03 września 2016, autor: Michał Szczęch

Kacper ma osiem lat, chodzi do drugiej klasy i właśnie wygrał w naszym konkursie plecak, wypełniony szkolnymi przyborami. Tymi przyborami Kacepr podzieli się z… mamą. – Tak, uczę się w liceum dla dorosłych – przyznaje Katarzyna Czekaj z Modrzycy.

Kacper w szkole najbardziej lubi obiady. A w obiedzie najbardziej lubi ziemniaki. Jeśli zaś chodzi o szkolne przedmioty, to uwielbia matematykę. Ma same piątki. Gorzej mu idzie z polskiego, ale zarzeka się, że będzie lepiej.

Kacper uwielbia też wuef, bo można pograć w nogę. W przyszłości chce być właśnie piłkarzem. – Chce pójść w ślady wujka, który gra w drużynie z Modrzycy – mówi mama Katarzyna Czekaj.

To właśnie Katarzyna wysłała kupon do naszej redakcji, by w konkursie wygrać plecak pełen szkolnych przyborów. Nie kryła zaskoczenia, gdy odbierała nagrodę. – Przecież wysłałam raptem jeden kupon – mówiła. A tych, od wszystkich czytelników, spłynęła do nowosolskiej redakcji cała masa!

Owszem, plecak i przybory są dla Kacpra, świeżo upieczonego drugoklasisty. Ale chłopiec przyznaje, że podzieli się z mamą na przykład zeszytami. Wszak Katarzyna robi liceum dla dorosłych w nowosolskich Nitkach.

– Jestem krawcową po zawodówce – tłumaczy Katarzyna. – Ciężko było mi znaleźć pracę, dlatego postanowiłam się dokształcić. Chcę zdać maturę, choć to nie będzie łatwe, bo ciężko mi idzie angielski. Ale może na średnie wykształcenie pracodawcy spojrzą przychylniej?

Co ciekawe, Katarzyna chodzi do tej samej szkoły, co jej dwie córki. – Uczą nas nawet ci sami nauczyciele – śmieje się. Kto wie, może Kacper szkolnymi przyborami podzieli się też z siostrami?

Napisz komentarz »