REKLAMA

Kronika policyjna

Złapali podpalacza

Opublikowano 01 kwietnia 2017, autor: PS

Strażnicy miejscy z Kożuchowa namierzyli podpalacza. Nie chciał przyjąć mandatu, więc odpowie przed sądem.

We wtorek (28.03.), około 12.50 ktoś zdzwonił do strażników miejskich i zaalarmował o pożarze w pobliżu ul. Polnej w Kożuchowie. Mieszkaniec wskazał też kogo podejrzewa o podpalenie.

– Paliły się trawy i śmieci. Pożar mógł się przenieść na pobliskie działki, dlatego od razu zadzwoniliśmy po straż pożarną – mówi Robert Budakowski, strażnik miejski z Kożuchowa. Strażacy z OSP szybko uporali się z płomieniami i o 13.45 już zakończyli interwencję. Płomienie spaliły powierzchnię o wielkości około 90 arów. Okazało się, że podpalaczem jest 50-letni mężczyzna z Kożuchowa. Strażnicy szybko do niego dotarli.

– Przyznał się. Powiedział, że zdawał sobie sprawę z zakazu wypalania traw, ale postanowił, że zrobi wiosenne porządki – mówi R. Budakowski. Strażnicy chcieli mu wlepić 500 zł mandatu, ale go nie przyjął. Skierowali więc sprawę do sądu. Odpowie za podpalenie śmieci, wypalanie traw i spowodowanie zagrożenia.

komentarz »
  1. Andrzej 15 kwietnia 2017 23:02 - Odpowiedź

    Powinien odsiedzieć tydzień w areszcie to by wystarczyło aby taki gamoń się nauczył, że spala nie tylko trawę ale niszczy fragment ekosystemu z tysiącami pożytecznych istot!!

Napisz komentarz »