REKLAMA

Wasze sprawy

Z piwkiem nie wejdziemy

Opublikowano 26 kwietnia 2017, autor: PS

Gala Cosuchovia Dance ma być bardziej kulturalna. Pijani w tym roku nie potańczą.

Gala disco polo Cosuchovia Dance, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się w Parku Poniatowskiego. Burmistrz zaplanował jednak kilka zmian. Przybędzie toalet i koszy na śmieci. Zaostrzone zostaną też zasady dotyczące wnoszenia alkoholu.

– Na galę nie będzie można wejść ze swoim piwem – zapowiada Paweł Jagasek.

Chodzi przede wszystkim o względy bezpieczeństwa. Jest też drugi powód. W trakcie ostatniej gali, mieszkańcy chodzili po alkohol do marketu lub na stację paliw i omijali przygotowane budki z piwem. Teraz catering zostanie umieszczony wewnątrz strefy koncertowej, która będzie ograniczona barierkami. Ochroniarze będą sprawdzać torebki i plecaki.

Oczywiście alkohol przyniesiony z domu, czy kupiony w sklepie będzie można wypić przed wejściem, ale burmistrz przestrzega, że ci, którzy będą mocno pijani nie wejdą na koncert.

– Impreza ma być kulturalna. Co prawda w ubiegłym roku nie było żadnych ekscesów, ale wolimy dmuchać na zimne – mówi P. Jagasek.

Organizatorzy pomyśleli także o bezpieczeństwie swoich gwiazd. Powiększono tzw. strefę buforową, czyli odległość widowni od sceny. Fani muzyki disco polo nie muszą się jednak bać, że z daleka nie dosłyszą swojej ulubionej piosenki. Tegoroczna gala ma mieć lepsze nagłośnienie.

Nad bezpieczeństwem ma czuwać około 30 ochroniarzy. Dodatkowo imprezę będą zabezpieczać także strażacy z OSP, a ruchem na ul. Nowosolnej i ul. Żeromskiego będą kierować policjanci.

Gala odbędzie się 15 lipca. Na scenie wystąpią: Joker, Loverboy, Bischin Mario, Malibu, Defis, Mejk oraz Mig.

komentarz »
  1. leonard 24 lipca 2017 10:27 - Odpowiedź

    Jak najbardziej sie zgadzam! lecz mam tylko jedno „ale” dlaczego na terenie imprezy alkohol jest taki drogi? gdyby organizatorzy chociaz troszkę spóścili z ceny na pewno mniejsza ilosc ludzi wnosiłaby swoj alkohol…

Napisz komentarz »