REKLAMA
baner_citroen_970x250_C3_18-09-2017

Samorząd

Otyń dba o środowisko

Opublikowano 26 kwietnia 2017, autor: Tomasz Krupa

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze przyznał gminie Otyń tytuł przyjaciela środowiska.

Otyń znalazł się wśród pięciu nagrodzonych gmin z naszego województwa. Nagrodę przyznano gminie za działania na rzecz ochrony środowiska w latach 2009-2015, m.in. za termomodernizację zespołu szkół, kupno wozu strażackiego oraz doposażenie jednostki ochotniczej straży pożarnej. Oprócz dyplomu, gmina otrzymała również 7 tys. złotych.

Niedługo rozpocznie się także termomodernizacja budynku szkoły w Niedoradzu. We wtorek (18.04) w gminie podpisano umowę z firmą budowlaną Drecon ze Szprotawy.

– Koszty ogrzewania i ciepłej wody są dużym obciążeniem dla budżetu gminy – zaznacza Barbara Wróblewska, wójt gminy. – Termomodernizacja szkoły to inwestycja, która zwróci się w przyszłości.

Projekt przewiduje wymianę okien, drzwi, ocieplenie ścian i stropów, wymianę instalacji centralnego ogrzewania i instalację pompy cieplnej. Przewidywany termin ukończenia prac to 30 września. Wartość inwestycji to 1 mln 225 tys. zł.

Napisz komentarz »