REKLAMA

Aktualności

Jak urzędnicy przesuwają znak w Sławocinie…

Opublikowano 06 maja 2017, autor: Michał Szczęch

Ile trzeba czekać na pomoc urzędników, którą obiecali? Mieszkańcy Sławocina czekają od marca.

W Sławocinie (gmina Kolsko) odbyło się w marcu zebranie. Dotyczyło drogi wojewódzkiej przebiegającej przez wieś. Dochodzi na niej do częstych kolizji, samochody uderzają w płoty, o problemie pisaliśmy kilkakrotnie.

Na zebraniu pojawił się wójt, policjanci i przedstawiciele zarządu dróg wojewódzkich. Zadeklarowali ludziom, że wybudują przejście dla pieszych, bo we wsi nie ma, że powstaną pasy wzbudzające kierowców, a znaki przy drodze zostaną przesunięte (chodzi m. in. o ten informujący o terenie zabudowanym). Niby niewiele, bo przecież nikt nie żąda przebudowy drogi. W mieszkańcach obudziła się nadzieja. Ale…

Minęło półtora miesiąca

Przypomnijmy, że Bramborom przez ostatnie kilka lat w płot uderzyło już osiem samochodów. Stacewiczom, którzy mieszkają obok – siedem. Auta ścinają też płoty z drugiej strony wioski. – W końcu uderzy ktoś w dom i będzie nieszczęście – przestrzegają mieszkańcy.

 Gabriela Stacewicz omal nie zginęła. Przy płocie pielęgnowała krzew róży. Minutę po tym, jak wstała, samochód skosił płot. – Wystarczyło, żebym się zawahała, została przez chwilę… – komentowała na naszych łamach w marcu.

– Ja rozumiem, że stworzenie przejścia dla pieszych może trwać długo – komentuje dziś Mateusz Pachołek, mieszkaniec Sławocina. – Ale nie rozumiem, dlaczego do dziś ani nie wytyczyli pasów wzbudzających kierowców, ani nie przesunęli znaków, choć mamy już maj – denerwuje się. – Może o nas zapomnieli – pyta. – Bo jaka to filozofia, by przesunąć znak? Po co w takim razie składali deklaracje, że za miesiąc będzie bezpieczniej? A może wszystko przez biurokrację?

Bo urzędnicze pismo, choć to absurdalne, ma w wielu miejscach tak wielkie znaczenie, że przedkłada się je ponad rozsadek.

O powód tak długiej zwłoki zapytaliśmy zarząd dróg wojewódzkich. Czekamy na odpowiedź.

Napisz komentarz »