REKLAMA

Kultura, Oświata

Dyrektor zrezygnował

Opublikowano 10 czerwca 2017, autor: PS

Andrzej Trzeciak nie chce być już dyrektorem szkoły w Lubięcinie. – Nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z wójt Bojko – mówi.

A. Trzeciak wypowiedzenie złożył 31 maja. Kilka dni wcześniej Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, że to wójt miała rację w sprawie odwołania jego żony – Wandy Trzeciak, ze stanowiska dyrektora szkoły w Lubieszowie. Ta sytuacja wpłynęła na jego decyzję. – Przyszedł taki etap, że musiałem się zastanowić, czy dalej współpracować z wójt, czy nie. Przemyślałem to i zdecydowałem, że nie chcę być już dyrektorem. Mam zastrzeżenia do sposobu zarządzania oświatą w gminie – mówi.

– Jego wybór. Nikogo na siłę trzymać nie będę – komentuje wójt Izabela Bojko.

– Zastrzeżeń do pracy dyrektora nie miałam i nigdy nie łączyłam go z konfliktem z panią Trzeciak – dodaje.

A. Trzeciak był dyrektorem szkoły przez dwa lata. W Lubięcinie pojawił się na prośbę wójt. Zrobił audyt w Zespole Szkół i w przedszkolu. Krótko po nim rezygnację ze stanowiska złożył Andrzej Ziarek. Potrzebny był nowy szef. Ogłoszono konkurs i wygrał właśnie A. Trzeciak.

– Mam nadzieję, że będę miło wspominany w środowisku lokalnym – komentuje.

Na razie nie chce zdradzać, co będzie robił. W szkole będzie do 31 sierpnia, bo obowiązuje go trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Do tego czasu wójt będzie musiała znaleźć kogoś na jego miejsce.

– Może zrobimy konkurs, albo powołamy kogoś z grona pedagogicznego na pełnienie obowiązków dyrektora – zapowiada.

komentarze »
  1. Myszka 17 czerwca 2017 00:31 - Odpowiedź

    Przecież wszyscy wiedzą, że PAN dyrektor wraca do „starej pracy” do szkoły w Zielonej Gorze gdzie ponownie będzie prowadził świetlicę.

  2. Łukasz Przybylski 25 kwietnia 2018 23:46 - Odpowiedź

    A i tu sie nie zgodze, Andriu teraz uczy kilku przedmiotów w tym biologia, geografia,

  3. Nanka 29 czerwca 2020 18:08 - Odpowiedź

    W Zielonej Górze został na chwilę dyrektorem Gim nr 5 przy ul. Piastowskiej i doprowadził swoim zarządzaniem do likwidacji szkoły. Jako nauczyciel religii uczył informatyki. W szkole były 2 pracownie informatyczne o systemach Windows i iMac. Tą drugą zlikwidował po odejściu na emeryturę nauczycielki informatyki, bo stwierdził, że nie może tam prowadzić zajęć, ponieważ nauczycielka zabrała Internet z pracowni. Nie miał biedny wiedzy, jako informatyk, że akurat te komputery łączą się drogą radiową i nie ma do nich żadnego okablowania. Sieć jest tylko poprowadzona do nauczycielskiego. stanowiska.

Napisz komentarz »