REKLAMA

Sport

Kto śpi spokojnie, a kto przebiera nogami?

Opublikowano 10 czerwca 2017, autor: Marcin Krzywicki

Dwie kolejki pozostały do wakacji piłkarzom z lubuskich lig. Są tacy, którzy już mogą przeglądać oferty wczasowe i tacy, którym nie w głowie jeszcze drink pod palmą. Raport przed piłkarskimi ostatkami jest ku przestrodze, żeby nikomu nie przytrafił się spadek w ofercie „last minute”.

Solidny Falubaz wiosną

Widmo spadku nie wisi już nad naszym jedynym III-ligowcem. Falubaz Zielona Góra żadnego meczu w tym sezonie nie będzie grał z nożem na gardle. Podopieczni Jarosława Misia wiosną prezentują się bardzo solidnie, a 3 punkty wywiezione z Dzierżoniowa pod koniec maja przesądziły o pozostaniu na tym szczeblu rozgrywek. Lada moment do zielonogórzan dołączy Stilon Gorzów, który kończy rozstrzeliwanie rywali w IV lidze. Zwycięzca tych rozgrywek jest znany od dawna, ale w strefie spadkowej nadal jest ścisk.

Ścisk na dole

Z IV ligą pożegnają się trzy zespoły. W przyszłym sezonie te rozgrywki będą nie 18-, a 16-zespołowe. Gdyby zmagania kończyły się dziś, do okręgówki spadałyby Budowlani Lubsko (zielonogórska okręgówka), Meprozet Stare Kurowo i Odra Górzyca (obie do gorzowskiej). Ryzyko degradacji wciąż jeszcze wisi nad Koroną Kożuchów (tyle samo punktów, co Budowlani) i Odrą Bytom Odrzański (3 pkt. więcej od lubszczan). W przedostatniej kolejce przed wszystkimi bardzo trudne spotkania i może się zdarzyć tak, że nikt nie zapunktuje (szczegóły w rozpisce Piłkarski Weekend).

Widmo spadku w Ochli i Siedlisku

W zielonogórskiej klasie okręgowej od dawna szampany zamawiane są hurtowo do Krosna Odrzańskiego. Tęcza w przyszłym sezonie znów będzie IV-ligowcem. Tu też dużo ciekawiej jest na dnie. W tej chwili z tymi rozgrywkami pożegnają się trzy zespoły i niestety pod kreską są Zorza Ochla i GKS Siedlisko. Obie drużyny mają dziś (10.06) ekstremalnie trudnych rywali i małe szanse na powiększenie dorobku punktowego.

Radość w Konotopie i Stypułowie

Awans do zielonogórskiej okręgówki wywalczą zwycięzcy czterech A-klasowych grup. Konotop jest uradowany od dłuższego czasu, bo Mieszko ma gigantyczną przewagę nad drugą Drzonkowianką Racula. Dużo ciekawiej jest w grupie drugiej, gdzie blisko siebie są: Alfa Jaromirowice, Stal Jasień i Znicz Leśniów Wielki. Spadek na pewno dotknie zespoły, które w A-klasach plasują się na miejscach 13-14. Ze szponów tzw. serie B wyswobodzi się sześciu mistrzów i dwie ekipy z najlepszym bilansem. W nowosolskiej B-klasie feta po sezonie będzie w Stypułowie. LKP niemal od początku zmierzał autostradą do A-klasy. Bramki już opłacone, teraz tylko trzeba bezpiecznie jechać prawym pasem, bez oglądania się w lusterka. Przewaga nad resztą jest bezpieczna.

Napisz komentarz »