REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Wasze sprawy

Dzień w delegaturze

Opublikowano 17 czerwca 2017, autor: Rafał Krzymiński

21 czerwca 2017
09:00do15:00

W środę (21.06), w godz. 9.00-15.00, Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całym kraju otworzą swoje drzwi dla wyborców. Zielonogórska delegatura działa przy ul. Podgórnej 7 (budynek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego).

Każdy będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania w wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią 2018 r., zapoznać z najważniejszymi zasadami przeprowadzenia tych wyborów oraz poznać swoje prawa, wynikające z Kodeksu wyborczego. Urzędnicy zaprezentują nową kartę proponowaną przez Państwową Komisję Wyborczą w formie broszury formatu A4 oraz alternatywną kartę wielkoformatową w formacie A0. To dobra okazja, aby podzielić się swoją opinią co do samej karty, jak i propozycji treści informacji o sposobie głosowania.

Wyborcy będą mieli możliwość dowiedzieć się wszystkiego o prawie do głosowania, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych.

Konsultacje potrwają do końca czerwca. Po wakacjach zostanie opublikowany raport w tej sprawie. Opinie wyborców będą wzięte pod uwagę przy ustaleniu ostatecznego wzoru karty do głosowania. PKW ma zamiar zaprezentować nową kartę jesienią.

Opinie można też zgłaszać za pośrednictwem strony www.pkw.gov.pl i poprzez kanały PKW i KBW na portalach społecznościowych.

Napisz komentarz »