REKLAMA

Sport

Walczyli do końca

Opublikowano 01 lipca 2017, autor: APF

W ostatnich dwóch turniejach w sezonie Akademii Piłkarskiej Falubaz udało się wywalczyć złoto i srebro.

W turnieju w Zatoniu udział wzięło sześciu mistrzów podokręgu zielonogórskiego. Tytuł mistrza południa zdobyła Akademia Piłkarska Falubaz, która na podium wyprzedziła UKS Promień Żary i Sprotavię Szprotawa.

– Warto podkreślić wzorowe zachowanie dzieci, trenerów oraz kulturalny doping rodziców. Dziękujemy radzie sołeckiej i sołtysowi Zatonia Krzysztofowi Sadeckiemu za możliwość wspólnego popularyzowania sportu. To nasz wspólny sukces – komentuje Damian Stopa, koordynator APF.

Po turnieju, który miał miejsce w środku tygodnia, przyszła sobota i coroczne zakończenie sezonu w Parku Krasnala w Nowej Soli. Od samego rana do tego centrum rozrywki dla dzieci zjeżdżali się zawodnicy poszczególnych roczników wraz z rodzicami. Na gości czekały przygotowane przez trenerów gry i zabawy sprawnościowe, jak również stałe atrakcje parku.

Po dniu zabawy przyszedł jeszcze jeden prestiżowy sprawdzian. Orliki (rocznik 2006 i młodsi) pojechały do Bytomia Odrzańskiego, gdzie odbyły się turnieju o Puchar Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

– Impreza ma inną formułę niż Mistrzostwa Południa. Poszczególne drużyny są reprezentacjami swoich podokręgów i tworzą je piłkarze różnych klubów. Wyjątkiem był podokręg zielonogórski, w całości reprezentowany przez dziesiątkę piłkarzy naszej Akademii. Zdecydowanie wyprzedzający swoich ligowych rywali – wyjaśnia koordynator APF.

W tym turnieju APF zdobył złoto. Uległ dopiero z drużyną z podokręgu gorzowskiego po rzutach karnych.

– W meczu grupowym wygraliśmy z nimi 1:0. W całym turnieju pokonaliśmy dziewięć ekip. Królem strzelców został Damian Rosa z rocznika 2007, nasz zawodnik – relacjonuje D. Stopa.

Napisz komentarz »