REKLAMA

Sport

Wakacyjny obóz to priorytet

Opublikowano 08 lipca 2017, autor: APF

– Obozy sportowe mają przede wszystkim uczyć samodzielności. Opiekunowie muszą zaufać swojemu dziecku i z dystansem potraktować jego pierwszy wyjazd – podpowiadają organizatorzy letnich wyjazdów, z którymi współpracuje Akademia Piłkarska Falubaz.

Rozgrywki ligowe się skończyły, sezon został podsumowany, ciągle trwają jednak regularne zajęcia. Obozy sportowe są głównym zajęciem piłkarzy z Akademii. Niedługo będziemy relacjonować letnie wyjazdy. Przypomnijmy, jak się za to zabrać i dlaczego jest to takie ważne.

Młodzi sportowcy pochłonięci do reszty przez swoją ulubioną dyscyplinę, nie pozostają obojętni na wpływ dorosłych. To oni stanowią fundament wsparcia i nieustannej troski. Warto, aby poza planowaniem rozwoju sportowej kariery i nadzorem codziennych obowiązków, zaplanować swoim pociechom chwilę odpoczynku.

Wakacyjny wyjazd trzeba zaplanować z wyprzedzeniem. Jego rola może mieć fundamentalne znaczenie w rozwoju początkującego sportowca. Wyjazdy bawią, ale i uczą. Zawodnicy poznają zasady zdrowego żywienia, metody treningów, poznają zasady fair play i nabywają umiejętności pracy w grupie.

Obozy sportowe przede wszystkim mają uczyć samodzielności. Dlatego każdy z opiekunów musi zaufać swojemu dziecku i z dystansem potraktować jego pierwszy wyjazd.

W tej skomplikowanej sytuacji, fachową pomocą służy profesjonalna kadra. Opiekunowie SportujMy.pl, z którym ściśle działa Akademia Piłkarska Falubaz dba o to, aby każdy z uczestników nie odczuł tęsknoty za domem.

– Pasja jaką wkładamy w pracę przekłada się na bezpieczeństwo i dobrą zabawę uczestników.

Pobudzamy zamiłowanie do sportu, zatrudniamy trenerów, którzy odnajdują się w pracy z dziećmi – mówi koordynator SportujMy.pl Marek Pawłowski.

Napisz komentarz »