REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Jazz w Siedlisku

Opublikowano 16 lipca 2017, autor: oprac. Michał Szczęch

Na trasie koncertowej Big Bandu Nowosolskiego znalazło się Siedlisko.

23 lipca 2017
17:00

23 lipca o 17.00 w zamku Karolat zabrzmi jazz. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety, a partneruje mu miasto Nowa Sól. Będzie to pierwszy z cyklu koncertów w ramach projektu „Jazz w pałacach, dworach i …”.

– Doskonała muzyka jazzowa w remontowanych, czy też w przywróconych dawnej świetności zabytkach wydaje się pomysłem bardzo dobrym – zachwala Marcin Kula, pełnomocnik prezydenta Nowej Soli ds. turystyki i rekreacji. – Tym bardziej że o wspaniałościach i historii zamku w Siedlisku opowiedzą fachowcy i miłośnicy jego historii. Uczestnicy zwiedzą zamek z właścicielem Giulio Piantinim oraz Fundacją Karolat, a o historii opowie dr Barbara Bielinis Kopeć, wojewódzka konserwator zabytów.

Koncert nowosolskich muzyków pod dyrekcją Kacpra Wojtkowiaka zwieńczy popołudnie. Wyjątkowa będzie lokalizacja koncertu. Po raz pierwszy od czasów przedwojennych muzyka zabrzmi w miejscu dawnej sali balowej, w części ogrodowej.

Na koncert można dopłynąć statkiem z Nowej Soli. Laguna ruszy o 15.00. Koszt rejsu w dwie strony to 30 zł (zapisy w Stowarzyszeniu Odra dla Turystów). Koncert jest darmowy.

Napisz komentarz »