REKLAMA
baner_citroen_970x250_C3_18-09-2017

Samorząd

Rolnik kosi kasę

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Rafał Krzymiński

Rolnicy z powiatu nowosolskiego dostali ponad 35 milionów dotacji na prowadzenie gospodarstw. Są wśród nich przedsiębiorcy, radni, sołtysi, a nawet wicewojewoda lubuski.

Podziałem dotacji dla Lubuszan w ramach wspólnej polityki rolnej zajmuje się zielonogórski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wśród nowosolskich rolników, którzy zdobyli unijną dotację znalazł się wicewojewoda lubuski Robert Paluch. Z Unii Europejskiej dostał 134 tys. złotych. Dla porównania w 2015 r. było to 139 tys. 90 zł. Kiedy zapytaliśmy go o pieniądze, mocno się zdenerwował. – To moja prywatna sprawa – uciął krótko temat. – Nie zamierzam o tym mówić.

– Jest pan osobą publiczną, a lista rolników, którym ministerstwo rolnictwa przekazuje dotację jest jawna – zauważamy.

– Nie mam nic do ukrycia – słyszmy w odpowiedzi. – Uczciwie płacę podatki i zgodnie z prawem otrzymuję dotację z ministerstwa. Nie ma żadnego konfliktu interesów między funkcją publiczną, którą obecnie pełnię, a dofinansowaniem do działalności rolnej. Powtarzam raz jeszcze, bardzo proszę uszanować moją prywatność w tej kwestii. Prowadziłem gospodarstwo już w 1993 r., potem zawiesiłem działalność i ponownie ją wznowiłem w 2002 r. – wyjaśnia. – To tylko tyle i aż tyle, co mam w tej sprawie do powiedzenia. Macie prawo o tym napisać, ale ja mam prawo nie udzielać informacji. Zresztą, lepiej zainteresujcie się senatorem Dowhanem.

 

Żeby przeczytać więcej, kup „Tygodnik Regionalna” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 3436

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »