REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wstawcie nam szybę

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Tomasz Krupa

– Dłużej nie da się tak żyć – denerwuje się Edyta Brzezińska. – Od ponad roku nie mamy szyby w oknie. W lecie, gdy popada, zalewa nam mieszkanie. Zimą z kolei strasznie marzniemy.

Edyta z synem Arturem mieszka w domu socjalnym przy ulicy Długiej. W zeszłym roku sąsiad wybił im szybę.

– Chciał od nas pieniędzy. Gdy syn powiedział, że nic nie dostanie, ten ze złości rzucił w okno kamieniem – wspomina Edyta. – Sprawę zgłosiliśmy na policję i do ZUM-u. Do tej pory nikt się tym nie zajął.

Z dziurą w oknie żyje się trudno, więc Artur wyprosił drewnianą płytę i wstawił zamiast szyby. Brzezińscy spędzili tak całą zeszłą zimę. Boją się, że czeka ich kolejna. W maju ponownie zwrócili się do ZUM-u. Prośbę pomógł im napisać strażnik miejski.

– Nie zalegamy z opłatami za mieszkanie. Ślemy pisma, ale nie ma żadnego odzewu. Ile mamy czekać? – denerwuje się E. Brzezińska. –  Nie stać nas, żeby samemu wymienić okno. Żyjemy z mojej renty i z tego, co czasem zarobi syn. Po opłaceniu rachunków za mieszkanie niewiele nam zostaje. Koszt wymiany szyby to przeszło 300 złotych. Przez nieszczelności cały czas chodzę podziębiona. Tak dłużej nie da się żyć.

ZUM dobrze zna problem Brzezińskich.

– Trwa to tak długo, bo czekamy na decyzję ubezpieczyciela – informuje Mariusz Smolarczyk, prezes Zakładu Usług Mieszkaniowych w Nowej Soli.

– W tym tygodniu dowiemy się, czy dostaniemy odszkodowanie. Jeśli decyzja będzie pozytywna, szyba wkrótce się pojawi.

Napisz komentarz »