REKLAMA

Wasze sprawy

Oskar czeka na dom

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Tomasz Krupa

Siedmioletni Oskar do tej pory mieszkał w Czasławiu. Miesiąc temu zmarła jego opiekunka. Pies został sam. Szuka nowego domu.

– Właścicielka chorowała. Poszła do szpitala i już nie wróciła – mówi jedna z sąsiadek. – A Oskar przez cały czas na nią czeka. Jest zdezorientowany. Wygląda jakby płakał.

Pies nie został pozostawiony bez opieki. Jego losem zainteresowała się gmina, Edyta Dąbrowska z Zakęcia oraz pracownik OTOZ-u z Zielonej Góry. Psa odwiedzają trzy razy dziennie, żeby go karmić i zakrapiać oczy.

– Oskar jest bardzo przyjazny. Ładny, grzeczny, bardzo tęskni za ludźmi – mówi Edyta. – Tak mocno wtula się w dłoń człowieka, jakby chciał zostać w niej na zawsze. Jest posłuszny. Mieszka na podwórku, więc jeśli ktoś chciałby pieska na dwór to Oskar będzie się idealnie nadawał.

Jeżeli dla psa nie znajdzie się nowy dom, będzie musiał trafić do schroniska w Głogowie.

– Nie chcielibyśmy, żeby tak się stało. Tam zaginie wśród innych psów i nie wiadomo, kiedy znajdzie nowy dom – martwi się Edyta. – Będzie czekał w długiej kolejce wśród bólu, cierpienia i tęsknoty.

Każdy, kto chciałby zabrać psa do siebie może kontaktować się z gminą od poniedziałku do piątku (7.00-14.00), pod numerem telefonu (68) 3559404. Oraz 793070441 lub 662918844.

Pies jest odrobaczony i zaszczepiony.

Napisz komentarz »