REKLAMA

Sport

Coraz mniej „Rekinów”. Ci, którzy zostali zmierzą się z Falubazem

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Marcin Krzywicki

Peter Karlsson czy Jason Crump transferowymi celami w ekstralidze? Żaden prezes nie przeszedłby wokół takich nazwisk obojętnie, ale kilka lat temu. Dziś jedynym, który dinozaury próbował przemienić na rekiny jest szef rybniczan Krzysztof Mrozek. Ani Szweda, ani Australijczyka dziś (06.08) w Zielonej Górze nie będzie. ROW przyjeżdża walczyć tym, co posiada.

Jak pech, to pech!

A posiada niewiele. Ostatni tydzień jeszcze bardziej przetrzebił i tak wąski skład rybniczan. W minioną niedzielę po raz ostatni w tym sezonie ścigał się Rafał Szombierski. W 13. biegu spotkania w Grudziądzu „Szumina” uczestniczył w wypadku, efektem którego jest złamana kość śródstopia. 48 godzin później w Rybniku znów serca zabiły mocniej. Tym razem przez wieści ze Szwecji, gdzie urazu kręgów szyjnych doznał Australijczyk Max Fricke. Jeśli do tego doznać kontuzję młodzieżowca Larsa Skupienia i zawieszenie za doping Grigorija Łaguty, śmiało można mówić o kumulacji pecha na Górnym Śląsku.

Desperackie poszukiwania

Rybniczanie pola manewru właściwie nie mają. Żużel to taki sport, w którym ratunkowe działania transferowe w środku sezonu rzadko kiedy się sprawdzają. Pozyskanie wspomnianych Karlssona, Crumpa i kilku z lżejszym nazwiskiem, a także bardziej przystającą do sportu mniejszą metryką sondował Krzysztof Mrozek. Ostatecznie stanęło na Rorym Schleinie, Romanie Lachbaumie i ostatnio Madsie Korneliussenie. Ten pierwszy został wypożyczony z Orła Łódź. Pojechał raz w zremisowanym meczu z Betardem Spartą Wrocław i zapisał na swoim koncie 7+1. 18-letni Lachbaum, to Rosjanin, który został wypożyczony z II-ligowego KSM-u Krosno. 34-letni Duńczyk to z kolei transfer last minute, przeprowadzony w tym tygodniu, zapewne jako odpowiedź na kolejne kontuzje w Rybniku.

Częstochowy nie zawojowali

Takie działania nie są wcale obce kibicom i działaczom w Zielonej Górze. Nie trzeba mocno grzebać w pamięci ani w historii, ażeby przywołać czasy, gdy klub balansował pomiędzy ligami, a targany rozmaitymi problemami i kontuzjami desperacko odgrzebywał np. Roberta Kesslera czy Tomasza Kruka, by ratować sezon. Dziś Marek Cieślak też nie może spać spokojnie, chociażby przez Jasona Doyle`a, który w środę groźnie upadł w Anglii. Australijczyk poinformował, że złamań na szczęście nie ma, ale potrzebne jest kilka dni przerwy. Z Doylem w składzie ekipa Cieślaka nie zdołała zwojować Częstochowy. Pod Jasną Górą ekantor.pl Falubaz przegrał z Włókniarzem 40:50. Nie tyle porażka, co jej rozmiary i fakt, że zajrzał w oczy strach, z uwagi na utratę punktu bonusowego może już nieco zaskakiwać. Zabrakło zdobyczy punktowych Patryka Dudka i młodzieżowców. W ekipie Lecha Kędziory formacja juniorska dołożyła cenne punkty, a mocny kręgosłup formacji seniorskiej stworzyli tradycyjnie Rune Holta, genialny tego dnia Leon Madsen oraz Matej Zagar.

Przedsmak derbów

Zielonogórzanie w wyjazdowych konfrontacjach z drużynami z dolnej czwórki nie mają się jednak czego wstydzić. Skuteczność wynosi 75%, bowiem Falubaz triumfował kolejno w Grudziądzu, Toruniu i Rybniku. Dla porównania Mistrz Polski Cash Broker Stal Gorzów wygrała w dolnej czwórce jedynie w Toruniu na inaugurację sezonu. Im bliżej lubuskich derbów, tym porównań i zerkania jednych na drugich będzie więcej. O ile gorzowian dziś (06.08) czeka bardzo trudny pojedynek w Lesznie z Fogo Unią, o tyle przed Falubazem raczej łatwiejszy pojedynek z targanymi problemami rybniczanami. Początek meczu z ROW-em o 19:00.

Derby też jedziemy o 19:00

13 sierpnia długo wyczekiwane przez kibiców w całym województwie derby Ziemi Lubuskiej. Ekantor.pl Falubaz podejmie przy W69 Cash Broker Stal. Pierwszy wyścig zaplanowano na godzinę 19:00. Przypomnijmy, że w Gorzowie padł remis 45:45.

ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 40:

1. Jarosław Hampel 8 (2,3,3,d,0)
2. Jacob Thorssell 4+2 (1,-,2*,1*)
3. Patryk Dudek 4+2 (1,1*,1*,-,1)
4. Jason Doyle 10 (0,1,2,2,2,3)
5. Piotr Protasiewicz 9+1 (1,2,3,1*,2)
6. Alex Zgardziński 3 (2,0,u,1)
7. Sebastian Niedźwiedź 0 (d,-,0)

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa 50:

9. Leon Madsen 15 (3,3,3,3,3)
10. Karol Baran 1 (w,1,0,-)
11. Matej Zagar 11 (2,2,2,3,2)
12. Andreas Jonsson 4 (3,0,1*,0,0)
13. Rune Holta 11 (3,3,1,3,1)
14. Michał Gruchalski 3+1 (1,0,2*)
15. Oskar Polis 5+1 (3,2*,0,0)

Awizowane składy:

ROW Rybnik:
1. Fredrik Lindgren
2. Max Fricke
3. Tobiasz Musielak
4. Roman Lachbaum
5. Damian Baliński
6. Robert Chmiel

ekantor.pl Falubaz Zielona Góra:
9. Jarosław Hampel
10. Jacob Thorssell
11. Patryk Dudek
12. Jason Doyle
13. Piotr Protasiewicz
14.
15. Alex Zgardziński

Napisz komentarz »