REKLAMA

Sport

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów: dwa razy na podium

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: Marcin Krzywicki

Drugie miejsce przed własną publicznością, czwarte w Gnieźnie i trzecie w Gorzowie. Żużlowcy ekantor.pl Falubazu Zielona Góra ze zmiennym szczęściem i w zmiennych składach rywalizowali w półfinałowych turniejach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Wszędzie wygrywał KS Get Well Toruń.

We wtorek w Zielonej Górze gospodarze uplasowali się ex aequo na drugim miejscu z Cash Broker Stalą Gorzów, tracąc 3 pkt. do zwycięzców. Liderem Falubazu był Sebastian Niedźwiedź, dla którego każdy bieg po blisko dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją jest na wagę złota. – Jazdy cały czas brakuje, po kontuzji tym bardziej. Cały czas staram się zbierać doświadczenie. Trochę czasu spędziłem w domu i szukam teraz jazdy – stwierdził Niedźwiedź, który w czterech startach z bonusem zapisał komplet punktów. Do Gniezna dzień później nie pojechał ani Niedźwiedź, ani drugi podstawowy junior Falubazu Alex Zgardziński. W pierwszej stolicy Polski zielonogórzanie głównych ról nie odegrali, zajmując ostatecznie miejsce tuż za podium. Liderem młodych myszy byli Mateusz Burzyński i Arkadiusz Potoniec, obaj zdobyli po 7 pkt. Po raz drugi wygrali młodzieżowcy z Torunia. Hat-trick młode anioły skompletowały dzień później w Gorzowie, gdzie też nie miały sobie równych. Zielonogórzanie wdrapali się na najniższy stopień podium wespół z gdańszczanami. Liderem Falubazu znów był Sebastian Niedźwiedź, który w trzech wyścigach jako pierwszy minął linię mety.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów to nowa formuła rywalizacji dla uczących się rzemiosła żużlowców, która zastąpiła Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski. Jazdy na różnych torach w całej Polsce jest dużo, co ma się przełożyć na rozwój młodzieży i czarnego sportu. – Ocenimy to po rozgrywkach, czy coś drgnęło, jeśli chodzi o formę szkolenia. Tej jazdy potrzeba jak najwięcej, bo zawody są dużo ważniejsze niż treningi. Myślę, że to się sprawdzi – stwierdził Tomasz Walczak, kierownik ekantor.pl Falubazu.
DMPJ w Zielonej Górze:

I Get Well Toruń 25
II-III ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 22
1. Sebastian Niedźwiedź 11 (3,3,2,3)
2. Arkadiusz Potoniec 4 (2,-,1,1)
3. Alex Zgardziński 3 (1,-,t,2)
22. Mateusz Burzyński – 4 (3,1)
II-III Cash Broker Stal Gorzów 22
IV Zdunek Wybrzeże Gdańsk 17
V GTM Start Gniezno 14
VI-VII Grupa Azoty Unia Tarnów 13
VI-VII Stal Rzeszów 13

DMPJ w Gnieźnie:

I Get Well Toruń 27
II Cash Broker Stal Gorzów 22
III Zdunek Wybrzeże Gdańsk 20
IV ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 19
19. Mateusz Burzyński 7 (2,1,2,2)
20. Wojciech Pilarski 0 (w,0)
21. Mateusz Tonder 5 (2,-2,1)
28. Arkadiusz Potoniec 7 (3,1,3)
V GTM Start Gniezno 15
VI Grupa Azoty Unia Tarnów 12
VII Stal Rzeszów 11

DMPJ w Gorzowie:

I Get Well Toruń 27
II Cash Broker Stal Gorzów 26
III-IV ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 20
4. Sebastian Niedźwiedź – 9 (0,3,3,3)
5. Alex Zgardziński – 7 (2,d,2,3)
6. Arkadiusz Potoniec – 4+2 (2*,2*,w,0)
23. Damian Pawliczak – ns
III-IV Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 20:
V Grupa Azoty Unia Tarnów – 13:
VI Stal Rzeszów – 12:

Napisz komentarz »