REKLAMA
baner_citroen_970x250_C3_18-09-2017

Kronika policyjna

Oddajcie prawko

Opublikowano 05 sierpnia 2017, autor: PS

69-letni kierowca ze Świnoujścia, który po pijanemu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia chce odzyskać prawo jazdy.

Policja zabrała mu uprawnienia 19 czerwca. Na Alei Wolności w Nowej Soli uderzył w golfa, którym jechała Paulina Mazurkiewicz (26 l.) z 2-letnim synkiem Olegiem. Matce i dziecku na szczęście nic się nie stało, ale mężczyzna zamiast pomóc – uciekł. Po drodze prawie potrącił rowerzystę i wjechał w inne auto. Na drodze do Stanów dogonili go świadkowie. Zajechali mu drogę i zabrali kluczyki. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,6 promila. Usłyszał zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz spowodowania kolizji. Przyznał się i zgodził dobrowolnie poddać karze. Wstępnie prokurator ustalił 5 lat zakazu prowadzenia auta i 6 tys. zł grzywny. Skrucha 69-latka szybko jednak minęła. Złożył zażalenia na to, że zatrzymano mu prawo jazdy.

– Twierdzi, że teraz nie ma jak dojeżdżać do pracy – mówi Tomasz Kulczycki, szef nowosolskiej prokuratury. Jego skargę rozpatrzy sąd w Nowej Soli. Tymczasem prokuratorzy zastanawiają się, czy nie zmienić proponowanej kary. Ustalił ją na gorąco dyżurujący prokurator. Później okazało się jednak, że kierowca podczas ucieczki mógł spowodować kolejny wypadek. Możliwe, że oskarżyciel będzie żądał surowszego wyroku.

Napisz komentarz »