REKLAMA

Interwencje „TR”

Ruszą prace przy drodze. Wreszcie!

Opublikowano 09 września 2017, autor: Michał Szczęch

Jest szansa, że mieszkańcy Konotopu, którym woda zalewa podwórza w trakcie ulew, wreszcie zaczną spać spokojnie.

Przypomnijmy, że do naszej redakcji z prośbą o pomoc jako pierwsza zwróciła się Urszula Mączką, kwiaciarka z Konotopu. Gdy pada, studzienki na drodze przy posesji Urszuli nie nadążają z odbieraniem wody, przez co wybijają i woda wdziera się na podwórze. Problemem jest też podziemny kanał melioracyjny i zamulony rów.

Po artykule zaczęli zgłaszać się kolejni mieszkańcy Konotopu, między innym Piotr Zieliński. Gdy pada, woda wybija z podziemnego kanału melioracyjnego i na podwórzu u Piotra tryska fontanna spod ziemi. To sytuacja nie tylko uciążliwa, ale też niebezpieczna, bo przez wybijającą wodę powstała dziura, w którą wpaść może na przykład dziecko.

Po cyklu artykułów w naszym tygodniku, a także po interwencjach w zarządzie dróg, mają ruszyć prace na drodze wojewódzkiej. W miniony wtorek (29.08) dostaliśmy pismo z zarządu. „(…) Po przeanalizowaniu problemu ustalono, iż podjęte zostaną kroki zmierzające do uregulowania istniejącej sytuacji, m.in. zinwentaryzowanie urządzeń i opracowanie operatu wodno prawnego” – czytamy w piśmie.

Napisz komentarz »