REKLAMA

Aktualności, Interwencje „TR”

Dom Haliny już nie pływa!

Opublikowano 09 września 2017, autor: Rafał Krzymiński

Halina Świątek z Lubieszowa może bez strachu zapraszać gości do domu. Nic już ich nie ochlapie.

W czwartek (31.08) Piotr Świątek podziękował Regionalnej.

–  Dzięki wam już nie musimy się martwić, że po wielkim deszczu obudzimy się w kałuży – powiedział.

O kłopotach Haliny po raz pierwszy napisaliśmy w czerwcu. Była załamana. Po remoncie drogi w Lubieszowie, okazało się, że studzienka kanalizacyjna przy jej domu jest uszkodzona. Wokół niej zbierała się woda. Po każdym większym deszczu samochody wjeżdżały w wielką kałużę, a dom pływał. – Moja ciocia przyjechała z Żagania i została ochlapana – żaliła się. – Nie stała przecież na ulicy, a siedziała na fotelu. Wujek jeszcze mocniej oberwał. Okna nie zamknę, bo na dworze duchota – denerwowała się.

Halina przypomniała nam sytuację sprzed roku. Tir tak mocno chlusnął wodą w parapet, że otworzyło się okno. A duży pokój przypominał wtedy przeciekającą tratwę. A ona wściekła latała z miską i szmatą do podłogi.

Świątek zwróciła się do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w  Nowej Soli, który realizował projekt budowy kanalizacji sanitarnej w Lubieszowie. Urzędnicy zrobili wizję lokalną i przyznali rację Halinie. Stwierdzili zaniżenie nawierzchni asfaltowej w obrębie jednej ze studzienek. MZGK poprosił podwykonawcę, firmę Budownictwo Drogowo-Sanitarne Fuchs o niezbędne poprawki. Problem w tym, że rękojmia na ewentualne naprawy skończyła się w lutym 2016 r. i teraz nie można już tych napraw wyegzekwować. MZGK zaapelował do Zarządu Dróg Powiatowych o podjęcie działań w tej sprawie.

Instytucje przerzucały się pismami, a na ścianach domu wciąż była wilgoć.

Słowa dotrzymali

Po naszej interwencji zakład komunalny zobowiązał się, że na własny koszt naprawi uszkodzoną studzienkę.

Beata Szambora, kierownik działu rozwoju i inwestycji w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli i pełnomocnik ds. realizacji projektu (MAO) obiecała, że do 31 sierpnia wyregulują właz studni i poprawią nawierzchnię drogi w jej obrębie.

Kierownik Szambora słowa dotrzymała.

Napisz komentarz »