REKLAMA

Kultura, Oświata

Miejsc starczyło dla wszystkich

Opublikowano 09 września 2017, autor: Tomasz Krupa

W tym roku rodzice z gminy Otyń nie mieli żadnych problemów z zapisaniem swoich pociech do przedszkoli. Do nowo powstałego dostało się 125 dzieci, a do prowadzonego przez Elżbietanki 75.

W przedszkolu przy szkole podstawowej powstało pięć oddziałów dla 3,4,5 i 6-latków. Najmłodsi do swej dyspozycji będą mieć cztery przestronne sale o powierzchni 65 mkw. Najstarsi trafią do sali w budynku szkoły.

Na tydzień przed rozpoczęciem zajęć w przedszkolu panie miały pełne ręce roboty. Zajęły się rozpakowywaniem nowego sprzętu oraz zabawek.

– To bardzo przyjemne zajęcie – śmieje się Agnieszka Gmurkowska, opiekunka. – Można poczuć się jak w fabryce zabawek. Dzieciom na pewno się spodoba.

Dzieci już w piątek mogły przyjść z rodzicami i zobaczyć jak prezentuje się nowe przedszkole.

– Aurelia nie mogła już się doczekać – mówi Magda Ozga, mama trzylatki. – Przez okno widziała, że jest tutaj bardzo kolorowo. Tylko na początku troszkę się tremowała. Szybko jednak pobiegła się bawić się z dziećmi.

Otwarcie przedszkola w środę (06.09).

U Elżbietanek wciąż są miejsca

Do sióstr w tym roku zgłosiło się mniej dzieci.

– Mieliśmy drobne problemy kadrowe, ale teraz już wszystko jest w porządku – mówi Ewa Figler, dyrektorka. – Zgłaszają się do nas również dzieci spoza Otynia. Gdyby była taka potrzeba moglibyśmy utworzyć jeszcze jedną grupę.

Syna do przedszkola w Otyniu pośle Czesława Kosińska z Nowej Soli.

– Gdy dowiedziałam się, że są jeszcze miejsca bardzo się ucieszyłam – mówi mama Wiktora. – Do przedszkola w mieście nie mieliśmy szans się dostać. A tutaj mamy bardzo blisko. Zostałam wychowana w katolickiej rodzinie, dlatego się ciesze, że mój synek będzie mógł chodzić do przedszkola prowadzonego przez siostry.

Napisz komentarz »