REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Kultura, Oświata, Rozrywka

Tam warto się wybrać

Opublikowano 09 września 2017, autor: Rafał Krzymiński

9 września 2017 09:00do15 września 2017 09:00

Sobota – 9 września

21.00- 6.00 – Ekskluzywna sobota w klubie X-Demon, zwieńczenie Winobrania w samym centrum miasta. Wieczór uświetni Agencja Exclusive Night i tancerki – ul. Kupiecka 63.

 

Niedziela – 10 września

7.50 – zbiórka na dworcu w Zielonej Górze. Odjazd pociągu do Nietkowic o 8.05. Bilet kosztuje 6,50 zł. Powrót o 15.43 lub 19.46.

Zielonogórski oddział PTTK organizuje pieszą wycieczkę wzdłuż rzeki Ołobok i południowej części MRU. Trasa liczy 16 kilometrów i prowadzi leśnymi ścieżkami z Nietkowic, przez Radziszyn do Przetocznicy i z powrotem do Nietkowic. W planach są postoje nad rzeką, zwiedzanie poniemieckich bunkrów i zbieranie grzybów! Przewodnikiem jest Zenon Wolniewicz.

 

Poniedziałek – 11 września

20.00 – Siedem Razy Jeden gra długość „Pocztówki z wakacji” – wieczór z improwizacją. Wystąpią: Katarzyna Piasecka, znany Wojtek Kamiński, Janusz Pietruszka, Przemek Sasza Żejmo, Albert Bezdziczek. Kabareciarze po raz 69 zmierzą się z wybujałą fantazją zielonogórskiej publiczności – Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa 5.

 

Wtorek – 12 września

17.00-19.00 – Klub Tygodnika Powszechnego – tematem dyskusji będzie Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. Warto zabrać ze sobą teksty Konstytucji. – Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13.

19.00 –  Spektakl – „Nic nie gra” wrocławskiego Teatru Komedia w reżyserii Pawła Okońskiego.

Obsada: Agnieszka Wielgosz/Marzena Kopczyńska, Rafał Kwietniewski, Tomasz Lulek, Paweł Okoński/Mirosław Kropielnicki, Kinga Zabokrzycka , Marian Czerski/Radek Kasiukiewicz, Jerzy Mularczyk. – Lubuski Teatr.

Amatorski zespół teatralny jednej z politechnik próbuje zrealizować premierę przedwojennego dreszczowca. Pomimo starań, przedstawienie z powodu, zabawnych kłopotów technicznych, nie jest takie jak zespół sobie wyobraża. Połączenie kryminału Agaty Christie z kabaretem „Monty Python”. Angielski humor w najlepszym wydaniu.

 

Piątek – 15 września

16.00 – Już po raz 31. wystartują Bachanalia Fantastyczne, potrwają do niedzieli (17.09). Tym razem impreza odbędzie się pod hasłem Ostatni Bastion. W programie: gry, prelekcje, turnieje, goście, niespodzianki, trebusz, planszówki i bardzo dużo x-wingów (statki kosmiczne ze świata Gwiezdnych Wojen – dop. red) – Krzywy Komin, ul. Fabryczna 13.

19.00 – Julia Kurek – Lucha Libre. Cifra Negra. Projekt powstał w oparciu o pobyty artystki w Meksyku. Artystka w cyklu czterech stara się uchwycić paradoksy meksykańskiej rzeczywistości, skupia się na tym co ukryte, a nie powierzchowne. Na pierwszy rzut oka Meksyk to miejsce wprost stworzone do szczęśliwej egzystencji, wnikliwy obserwator dostrzeże drugie dno. Lucha libre to nazwa popularnej w tym kraju rozrywki sportowej. Widowisko balansuje na granicy zapasów i teatru. Zapaśnicy występują w maskach, tworzą fikcyjne postaci. – Galeria BWA, al. Niepodległości 19. Wystawa dostępna do 19 października.

Napisz komentarz »