REKLAMA

Gospodarka

Odra wreszcie do odnowy!

Opublikowano 07 października 2017, autor: (krzym)

Firma ZPB Kaczmarek Budownictwo z Zielonej Góry wykona zadanie „RE Odra – aktywizacja społeczna i gospodarcza terenów pofabrycznych w Nowej Soli”. Inwestycja zamknie się w kwocie 15 mln 935 tys. i 830 złotych. Firma daje miastu 84 miesiące na wykonane prace. Przetarg udało się rozstrzygnąć dopiero za trzecim razem. Dokumentacja techniczna wraz z pozwoleniem na budowę mają być gotowe do 31 maja 2018 r., a koniec prac planowany jest na 30 października 2019 r.

Przypomnijmy, ruiny po Odrze zniknęły w zeszłym roku. Miasto zamierza odnowić drogi wewnętrzne i wieżę ciśnień na tym terenie, jak również uruchomić Centrum Aktywności Społecznej, Gospodarczej i Edukacyjnej.

Budynek będzie przystosowany dla niepełnosprawnych. Przy wieży stanie plac o pow. 3560 mkw., spełniający rolę edukacyjną i kulturalno-rozrywkową. Znajdą się na nim parkingi dla samochodów osobowych, skuterów i rowerów.

Do odnowy idzie też Park Odry o pow. 1,9 ha i zagospodarowany teren zielony wraz z budową muszli koncertowej. Do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeniosłaby się Państwowa Szkoła Muzyczna.

Napisz komentarz »