REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Seniorzy na Ukrainie

Opublikowano 07 października 2017, autor: Rafał Krzymiński

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Soli zorganizował wyjazd do sanatorium w Truskawcu na Ukrainie. Od 15 do 27 września w imprezie uczestniczyło 48 osób. – Z wyjazdu jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Maria Szulc-Potocka, z zarządu związku. – Nie dopisała nam tylko pogoda i troszkę się przeziębiliśmy. Korzystaliśmy z wszelkiego rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych, nawet po 6-7 dziennie. Wśród nich były m.in. masaż ręczny, masaż podwodny, bicze szkockie, okłady.

Z ramienia firmy turystycznej seniorami opiekowała się Elżbieta Trojniak, rezydent, organizując czas poza leczeniem. Oj działo się! Nowosolanie byli na występie czterech tenorów, na wieczorze ukraińskim, recitalu skrzypka, w delfinarium. Zwiedzali miasto kresowe i Lwów. W tym ostatnim mieście w Teatrze Narodowym zobaczyli balet „Jezioro Łabędzie” Czajkowskiego.

– Mieliśmy aż trzy wieczorki taneczne – uśmiecha się Andrzej Łusiewicz, który swoim zwyczajem, nie odpuścił żadnej pani na parkiecie. – Nie usiedziałem w miejscu – przyznaje. – Koleżanki nie protestowały.

Seniorzy teoretycznie mieli się odchudzać, ale śmieją się, że poza kaszami, których na Ukrainie pełno, jedli też słoninkę i kosztowali przepysznych ciast.

Wielkie podziękowania należą się też kierowcom – Ryszardowi Kurowskiemu, Piotrowi Traczenko i Jerzemu Terczurzakowi.

Napisz komentarz »