REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Kultura, Oświata, Rozrywka

Tam warto się wybrać

Opublikowano 07 października 2017, autor: Rafał Krzymiński

7 października 2017do13 października 2017

Sobota – 7 października

21.00-2.00 – Latino party, czyli impreza w gorących rytmach tino latino. Na parkiecie zagoszczą: kizzzzzomba, merengue,cha cha, rock&roll, reggaeton, bachata, trans techno. Zaprasza DJ Zen ze Studia Tańca Salsa Con Timba Club. Wstęp – 10 zł – Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13.

Niedziela – 8 października

11.00 – Winobranie w skansenie- to październikowa tradycja. Organizatorzy zaprezentują techniki pozyskiwania wina przy pomocy zabytkowych urządzeń z muzealnych zbiorów. To też doskonała okazja do skosztowania lubuskiego wina z lokalnych winnic i potraw, które świetnie się komponują z napojem bogów. Wstęp 6 zł – Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli.

14.00- 21.00  – Seanse filmowe w dawnym Zborze. Zobaczymy – o 14.00 – Lego Ninjago – film USA z 2017. Do walki staną: młody Lloyd, zwany Zielonym Ninją i jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Przywódcą grupy jest mistrz kung fu, Wu. Bohaterowie muszą stawić czoło złemu lordowi Garmadonowi, Najgorszemu Gościowi Wszech czasów i jednocześnie ojcu samego Lloyda. O 16.00 i 18.30 – Botoks w reżyserii Patryka Vegi. Szpital w tym filmie to nie Leśna Góra z „Na dobre i na złe”, to zakład pracy, gdzie wylewa się krew, pot i łzy. Daniele (Olga Bołądź) zaczyna pracę jako ratowniczka medyczna. W akcjach towarzyszy jej brat Darek (Tomasz Oświęcimski). Po licznych zabiegach medycyny estetycznej staje się bezwzględną przedstawicielką koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke), ginekolog położnik, specjalistka od aborcji sama zachodzi w ciążę. Chirurg Patrycja (Marietta Żukowska) załamuje się, bo mąż ją zdradził – sala widowiskowa, dawny Zbór w Sulechowie.

Poniedziałek – 9 października

18.00 – koncert z okazji 20-lecia rocznicy umowy między rządami Polski i Niemiec o współpracy kulturalnej. Z tej okazji wystąpi polsko-niemiecka Orkiestra Młodzieżowa z Zielonej Góry i Frankfurtu nad Odrą – budynek rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego (ul. Licealna 9, drugie piętro).

Piątek – 13 października

19.00 – G. Ph Telemann i jego epoka  w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Czesława Grabowskiego. Soliści:  Mateusz Mróz – (skrzypce), Marlena Michalak – (skrzypce), Aleksandra Janowska – (flet), Michał Mogiła – (obój) i Jonasz Dziuba – (trąbka). Program: G. Ph. Telemann, J. S. Bach, G.F. Haendel, J.Pachelbel, A. Marcello, G. Torelli.

Bilety w cenie 35 zł. Właściciele Lubuskiej i Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny płacą połowę ceny – Filharmonia Zielonogórska, plac Powstańców Wielkopolskich 7.

20.00 – Dormand Dissident – koncert. Formację heavy metalowa powstała w 2011 r. Założyli ją Rafał Romański, Igor Cybail i Jakub Czubaty. W 2012 r. dołączyli do nich Artur Kuliński i Michał Bedner. Po kilku latach Artur powrócił, a do chłopaków dołączył też Kamil Pleśnierowicz.  W 2016 r. wydali pierwszy album pt. „Knightmares” z 9 utworami.  Jako wsparcie zagrają też zespoły Męczenie Owiec i Jared. – Jazz Kino, ul. Sobieskiego 14.

 

 

 

 

 

Napisz komentarz »