REKLAMA

Samorząd

Halo? Sołtys niedostępny

Opublikowano 07 października 2017, autor: PS

Czy Izabela Bojko zabierze sołtysom telefony służbowe? – I tak z nich nie korzystają. Po co za nie płacić? – zastanawia się wójt.

Sołtysów w komórki wyposażył poprzedni wójt. Izabela Bojko chce cofnąć tę decyzję.

– Utrzymywanie komórek miałoby sens, gdyby sołtysi z nich korzystali. W ciemno mogę wykręcić kilka numerów i wiem, że nikt nie odbierze. A rachunki płacić trzeba – tłumaczy

Według sołtysów abonament to 20-25 zł miesięcznie. Takie limity ustalono z firmą Orange.

– Mamy 18 sołtysów. Jak dodamy ziarnko do ziarnka, to na koniec roku wychodzi kilka tysięcy złotych – przekonuje wójt. Jej zdaniem sołtysi powinni korzystać z telefonów prywatnych. Jako argument podaje fakt, że ostatnio dostali podwyżkę. Chce jednak ten pomysł dokładnie z nimi przedyskutować.

Abonent niedostępny

Dzwonimy do Kazimierza Krawczyka, sołtysa Lubieszowa. Abonent niedostępny. Jedziemy do jego domu.

– Nie używam tego telefonu. Przez jedną noc potrafi się wyładować. W razie potrzeby mam numer domowy. Można mnie namierzyć. Komórkę oddam bez żalu – tłumaczy.

Małgorzata Młynarek, sołtyska Przyborowa, też jest niedostępnym abonentem.

– Telefon mi padł, więc wyciągnęłam kartę. Wiem, że niektórzy sołtysi ich nie używają, bo nie mają zasięgu. Gmina ma moje prywatne numery. Za służbowym płakać ne będę – wyjaśnia.

Jerzego Bińkowskiego, sołtysa Starej Wsi, też nie da się złapać pod numerem służbowym.

– Mam ją ładować, żeby leżała. To bez sensu. Już dawno mówiłem, żeby zabrać. Mielibyśmy spokój – twierdzi.

Służbową komórkę zachwala za to Sylwia Adamczyk z Rudna.

– Ja to nawet prywatną komórkę zlikwidowałam, żeby dwóch nie nosić. Dzwonią do mnie i mieszkańcy, i ludzie z gminy. Jak wójt powie, że trzeba oddać, nic się nie stanie. W domu mam przecież telefon stacjonarny – zaznacza sołtyska.

– Czasem taki telefon się przydaje – mówi Witold Zarek, sołtys Chełmka. – Jak były u nas remonty dróg, często dzwoniłem do gminy, czy powiatu – kończy.

Komentowanie zamknięte