REKLAMA

Sport

Będzie bitwa pod … z Grunwaldem!

Opublikowano 07 października 2017, autor: MK

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego szybko zadomowił się w I lidze. Co więcej, podopieczni Ireneusza Łuczaka stają się chyba specjalistami od rzutów karnych, bo już dwa remisowe mecze przechylili na swoją korzyść po konkursie „siódemek”. Dziś (07.10) kolejny pojedynek wielkiej próby z niepokonanym Grunwaldem Poznań.

– Nie wiem, czy można nas nazwać fachowcami – śmieje się trener zielonogórskich szczypiornistów. – Na pewno przy karnych potrzeba trochę szczęścia. Potrzebni są ci, którzy staną między słupkami i coś wybronią, a także chłopacy, którzy rzucą – mówi z rozbrajającą szczerością Ireneusz Łuczak, pod wodzą którego AZS bardzo dobrze spisuje się na parkietach zaplecza Superligi.

Akademicy tylko w inauguracyjnym starciu z Realem Astromalem Leszno przełknęli gorycz porażki. Z każdym kolejnym meczem jest coraz lepiej, a z wyjazdów zielonogórzanie ani razu nie wrócili z pustymi rękoma. Zarówno w Żukowie z GKS-em, jak i ostatnio z Pomezanią Malbork, AZS uporał się po rzutach karnych. – Ćwiczymy te karne na treningach. To jeden z elementów zajęć. Zawodnicy wiedzą, kto podejdzie do rzutów i są na to wykonywanie przygotowani. Nie można ich zaskakiwać – przyznaje trener.
Za zwycięstwa po rzutach karnych liga płaci 2 pkt. Wyżej cenione są triumfy w regulaminowym czasie. AZS jest na 5. miejscu z dorobkiem 7 oczek. Lepszy bilans ma dzisiejszy (07.10) rywal akademików Grunwald Poznań, który grał trzykrotnie i za każdym razem zgarnął pełną pulę, czyli 3 pkt. Poznaniacy mimo pauzy w jednym meczu są wiceliderem I ligi, tuż za Stalą Gorzów.
Przeciwnik został rozłożony na czynniki pierwsze. Operacja „bitwa z Grunwaldem” ruszyła we wtorek. Analiza wideo została przewidziana na środę i piątek. – Przygotujemy się tak, jak do każdego meczu, tylko pod to, co Grunwald gra. Dostosowujemy taktykę pod przeciwnika. To przeciwnik z górnej półki. Jedyny niepokonany w tej chwili w I lidze. Postaramy kolejny raz zaprezentować się dobrze i powalczyć o punkty. Łatwo skóry nie sprzedamy. To jest nasz parkiet w Zielonej Górze. Nie chcemy, żeby drużyny stąd wywoziły punkty – kończy Łuczak. Początek spotkania w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana o 18:00.
Napisz komentarz »