REKLAMA

Wasze sprawy, Zdrowie

Mamy wpływowego onkologa!

Opublikowano 18 listopada 2017, autor: Rafał Krzymiński

Dr Tomasz Huzarski z katedry genetyki klinicznej i patomorfologii wydziału lekarskiego i nauk i o zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego znalazł się na liście najbardziej wpływowych polskich onkologów. Ranking opracował dział naukowy wydawnictwa Termedia, na podstawie bazy danych tworzonej przez Thomson Reuters, która indeksuje kilkanaście tysięcy czasopism, monografii i materiałów konferencyjnych. Doktor Huzarski to piętnasty, najczęściej cytowany autor.

– Przypomnę jeszcze, że w styczniu dwóch profesorów z UZ znalazło się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie – mówi Ewa Sapeńko, rzecznik uczelni.

– Na 24. miejscu jest prof. dr hab. n. med. Maciej Banach, który z wydziałem lekarskim i nauk o zdrowiu UZ jest związany od ubiegłego roku akademickiego. Profesor Banach (dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi) jest kardiologiem specjalizującym się w zaburzeniach lipidowych i nadciśnieniu tętniczym. 49 pozycję na liście zajmuje prof. dr hab. Zbigniew Izdebski z wydziału pedagogiki, psychologii i socjologii – seksuolog, jedyny lekarz w tej kategorii – podkreśla.

Napisz komentarz »