REKLAMA

Kronika policyjna

Zawiasy za potrącenie?

Opublikowano 25 listopada 2017, autor: PS

Prokurator oskarżył 38-letniego kierowcę, który potrącił rowerzystkę z Mirocina Dolnego. Chce dla niego kary w zawieszeniu.

Do wypadku doszło w połowie lipca, na drodze między Mirocinem Dolnym i Studzieńcem. Pisaliśmy o nim w „Połamał rowerzystkę”. Około 9.00, pani Grażyna (61 l.) jechała rowerem do sklepu w Studzieńcu. Była jeszcze blisko domu, gdy z zakrętu wyjechał rozpędzony peugeot. Wpadł na drugi pas i wjechał prosto w nią. Uderzenie było bardzo mocne. W tylnych drzwiach samochodu pękła szyba i powstało duże wgniecenie. Rowerzystkę do szpitala przetransportowano helikopterem. Miała złamanie otwarte uda i pękniętą miednicę. W szpitalu trzymano ją w śpiączce farmakologicznej, żeby nie czuła bólu. Śledztwo w tej sprawie przez cztery miesiące prowadziła nowosolska prokuratura. 38-letni kierowca ze Świebodzina twierdził, że wpadł w poślizg. Badania toksykologiczne wykazały, że był trzeźwy. Śledczy ustalili, że zawinił, bo jechał za szybko.

– Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze – mówi Tomasz Kulczycki, szef nowosolskiej prokuratury.

Śledczy na początku tygodnia skierowali w jego sprawie akt oskarżenia do sądu. Chcą dla niego roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, oraz nawiązkę w wysokości 5000 zł na rzecz pokrzywdzonej. Ostateczna decyzja będzie należała do sędziego. Przypomnijmy, za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu grozi nawet 6 lat więzienia.

Napisz komentarz »