REKLAMA

Aktualności, Interwencje „TR”

Zabierzcie te śmieci!

Opublikowano 09 grudnia 2017, autor: Rafał Krzymiński

Przy ul. Szkolnej walają się śmieci – poskarżyła się Alicja. – To jest centrum miasta, posprzątajcie, bo nie chcemy się dłużej wstydzić – zaapelowała do urzędników.

Alicja przyszła do redakcji w czwartek (7.12.). – Parę kroków od urzędu miasta jest spory bałagan – zaalarmowała.

Zapłaciliśmy za to!

Sprawdziliśmy. Na podwórzu przy ul. Szkolnej stoją półpodziemne pojemniki, przypominające zasieki. Wokół nich nie znaleźliśmy nawet papierka. Spory bałagan był jednak w sąsiedztwie pergoli śmietnikowej zamkniętej na kłódkę. – Miasto powinno coś z tym zrobić, bo my płacimy podatki – denerwuje się Alicja. – A te pojemniki to w dziwnym miejscu postawili, powinny być przy pergoli, a nie po drugiej stronie. Krzewy wycięli i ładny park zniszczyli – przekonuje.

Jej sąsiad Artur dodaje: – Za pojemniki wspólnota zapłaciła 40 tys. zł, odciągnęli to wszystko z naszych lichych emerytur – złości się. – To okoliczne sklepy tak brudzą, a my nie mamy, gdzie dużych śmieci położyć.

 Mieszkańcy bałaganili!

O problem ze śmieciami zapytaliśmy Zakład Usług Mieszkaniowych. – Trudno zgodzić mi się z zarzutami mieszkańców wspólnoty – tłumaczy Mariusz Smolarczyk, prezes zarządu ZUM. – Nie mają żadnego problemu, aby pozbyć się odpadów. Pojemniki podziemne ustawiliśmy, żeby zniknął bałagan. Wszystkie drobne odpady: papiery, puszki, obierki etc. można umieścić w pojemniku – podkreśla. – Większe śmieci przemysłowe np. tworzywa sztuczne, sprzęt AGD i urządzenia chłodnicze, przeterminowaną żywność zamykamy w pergoli śmietnikowej.

– Dlaczego pergola jest zamknięta? – dopytujemy prezesa.

– Kłódka to konieczność, bo poszukiwacze skarbów w śmieciach bałaganili – padła odpowiedź. – Wszystko latało po okolicy, a my odbieraliśmy wiele telefonów od zdenerwowanych mieszkańców.

– No dobrze, w takim razie skąd się wzięły te wszystkie śmieci wokół pergoli? – dociskamy prezesa.

– To jest niestety robota mieszkańców, bo to oni, a nie pracownicy ZUM ustawiają kanapy i inne meble. Mogą je przecież wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Prezes Smolarczyk przyznaje jednak, że odpady z pergoli śmietnikowej są wywożone za rzadko. – Będziemy rozmawiać na ten temat z firmą, która się tym zajmuje – deklaruje.

 

RAMKA

Oddaj meble za darmo!

Odpadów wielkogabarytowych można pozbyć się za darmo w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Polnej (za oczyszczalnią ścieków). Punkt jest dostępny od poniedziałku do piątku, w godz. 11.00-18.00 i w soboty od 9.00 do 14.00. Mieszkańcy muszą pokazać dowód osobisty i potwierdzenie opłaty za wywóz nieczystości z miejsca zamieszkania.

Napisz komentarz »