REKLAMA

Sport

Poszli za ciosem

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: sj

Z przytupem rok zakończyli siatkarze AZS-u UZ Zielona Góra. Ostatnie dwa spotkania akademicy pewnie wygrali 3:1 i uciekli spod topora. Wcześniej na pierwszy ligowy triumf we własnej hali musieli czekać jedenaście tygodni.

W sobotę AZS do zwycięstwa znowu poprowadził Jakub Skadorwa. Podobnie jak przed dwoma tygodniami, debiutujący w tym sezonie w barwach akademików siatkarz, dominował na zagrywce i w ataku.

– Takie zwycięstwa na pewno budują i dodają drużynie pewności siebie ? stwierdził po meczu. – Obie drużyny popełniły dzisiaj sporo błędów, ale ostatecznie to my wychodzimy zwycięsko. To cieszy ? dodaje Skadorwa.

Zielonogórzanie oddali rywalom tylko jednego seta. Wreszcie końcówki setów należały do nich, a nie do przeciwników.

– Mieliśmy z tym problem na początku sezonu. Poprawiliśmy się w tym elemencie i sety zaczęły padać naszym łupem. Udowodniliśmy to dzisiaj w czwartej odsłonie ? komentował Wiktor Zasowski, trener zielonogórzan.

Spotkanie z Olavią było ostatnim w tym roku dla akademików. W ten weekend czeka ich pauza, a następnie świąteczna przerwa.

– Dobrze, że mamy tę pauzę. Nic na tej długiej przerwie nie stracimy, bo wszyscy będą odpoczywać. My chcemy ją dodatkowo wykorzystać na regenerację i mocniejszy trening ? dodaje trener.

Niewykluczone, że w czasie nadchodzącej przerwy zielonogórski zespół wzmocni doświadczony przyjmujący. Kto miałby nim być? Póki co klub milczy. Wiadomo tylko, że od kilku tygodni intensywnie poszukuje zawodnika na tę pozycję. Do zmagań ligowych zielonogórzanie wrócą 6 stycznia. Na wyjeździe zagrają z BTS Bolesławiec.

 

Napisz komentarz »