REKLAMA

Wasze sprawy

Hipokryzja i oszustwo

Opublikowano 06 stycznia 2018, autor: PS

Burmistrz Paweł Jagasek zastanawia się, czy remontować drogę w Radwanowie. Wszystko przez krytyczną wypowiedź radnego.

Chodzi o komentarz Jacka Niezgodzkiego w sprawie podwyżki dla burmistrza. Radny z Radwanowa stwierdził, że gmina głównie wydaje i powinna pomyśleć o dochodach. To stwierdzenie mocno dotknęło P. Jagaska. Zarzuca radnemu hipokryzję.

– Żali się, że gmina się zadłuża, że wydaje za wiele, że jest rozrzutna, a sam chce drogę za milion. Jeśli faktycznie tylko wydajemy, muszę się zastanowić, czy remontować drogę w Radwanowie – stwierdził.

– A co wspólnego z inwestycjami w gminie ma pensja burmistrza? – dziwi się J. Niezgodzki. – Drogę burmistrz obiecał mieszkańcom. Jeśli jej nie zrobi, to ich oszuka. Już powinien ogłaszać przetarg i szukać wykonawców, bo później może być drożej. Jeśli poczeka do wakacji, to później powie, że nie zdąży zrobić remontu. To będzie świadome działanie – przekonuje radny.

Na drogę w Radwanowie zapisano w budżecie 1 mln zł. Cały remont oszacowano jednak na 2 mln zł. Gmina wciąż liczy na to, że skapną jej oszczędności po przetargach na „schetynóweki” i wojewoda dorzuci drugą połowę. To wydaje się jednak mało prawdopodobne. Po pierwsze projekt jest na liście rezerwowej, a po drugie wojewoda zmniejszył pulę dotacji. W listopadzie na drogi powiatowe i gminne było 47,6 mln zł, w grudniu już tylko 34,6 mln zł.

Napisz komentarz »