REKLAMA

Kultura, Oświata

Kulturalna zima

Opublikowano 06 stycznia 2018, autor: Michał Szczęch

Będą kabarety, blues, piosenka poetycka i lepienie glinianych garnków.

Na scenie kameralnej Gminnego Centrum Kultury w Otyniu zagoszczą zimą trzy kabarety. Zaprezentuje się legenda Zielonogórskiego zagłębia kabaretowego, czyli Władysław Sikora, w przeszłości członek grupy Potem, dziś występujący z kabaretem Adin. Mieszkańcy Otynia będą też oklaskiwać poznański kabaret Czesław i kabaret K2, który w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych, w Otyniu wystąpi po raz pierwszy.

– W okresie przedwiosennym nie zabraknie koncertów ? zaznacza Krzysztof Gąsior, dyrektor GCK. I zaprasza już na 20 stycznia, na godzinę 19.00, na występ zespołu Bluesferajna. – To duet z górnej półki bluesowej ? zauważa K. Gąsior.

Na deskach domu kultury nie zabraknie piosenki poetyckiej. Do Otynia, w ramach trasy z okazji 25-lecia własnej twórczości, przyjedzie między innymi Robert Kasprzycki, słynny bart z Krakowa, autor płyty „Niebo do wynajęcia”. A na Walentynki zaśpiewa Tomasz Wachnowski.- Będą to autorskie kompozycje, jak również światowe szlagiery. W ustach Tomka Wachnowskiego zabrzmi choćby Leonard Cohen – zdradza K. Gąsior.

Będą też wystawy. W centrum kultury wciąż można oglądać czarno-białe fotografie Izabeli Gmyrek, w miejsce których wkrótce zawisną kolorowe fotografie Adama Szewczykowskiego.

Urozmaicenia doczeka się pracownia ceramiki. W przeciągu miesiąca ma tam trafić koło garncarskie, robione na zamówienie, bowiem ma się różnić nieco rozmiarami od klasycznego, by służyło również dzieciom. Centrum kultury ma w planach, była koła używać nie tylko w murach placówki, ale jeździć z nim po festynach i kulturalnych wydarzeniach w okolicy, by każdy mógł spróbować ulepić dzbanek, czy garnek.

O terminach poszczególnych imprez będziemy Państwa informować na naszych łamach na bieżąco.

Napisz komentarz »