REKLAMA

Wasze sprawy

Pierwsza taka sesja w Otyniu

Opublikowano 06 stycznia 2018, autor: Michał Szczęch

Hokus pokus, czary mary, znikaj stąd ty roku stary! Wójt to dawnych czasów zgliszcza. Otyń miasto, trza burmistrza!

Za nami sylwester w Otyniu, wyjątkowy, bo ostatni w Otyniu-wsi (miejscowość 1 stycznia odzyskała prawa miejskie). Przed nami oficjalne uroczystości z okazji przywrócenia praw miejskich. Te odbędą się 12 stycznia.

Na godzinę 12.00 zaplanowano uroczystą sesję, na którą przybyć mogą wszyscy zainteresowani. Sesję wyjątkowo zorganizują w murach szkoły w Otyniu. Będzie można oklaskiwać Barbarę Wróblewską, która oficjalnie z wójta przemieni się w burmistrza. Przybędą radni województwa, powiatu i gminy, bowiem sesja będzie miała rangę wojewódzkiej.

Jednym z ciekawszych punktów, poza występem artystycznym, ma być wmurowanie kapsuły czasu. Skrzynię, oklejoną płytkami, wypełnią ważne dla gminy i mieszkańców przedmioty. Wspomniane płytki wykonali mieszkańcy, przedstawiając na nich wszystko to, co im się z gminą kojarzy, między innymi kościół, ratusz, grzyby, lasy, a także swoje pasje. Wieko ozdobi witraż autorstwa Tadeusza Szechowskiego.

– Założenie mieliśmy takie, by zmobilizować ludzi i zrobić coś wspólnie, a przy okazji zintegrować się – mówi Natalia Sypniewska-Józwa, instruktorka plastyczna i pomysłodawczyni. – Owszem, skrzynię mógł wykonać artysta-plastyk, można też było kupić gotową, ale wtedy kapsuła czasu nie miałaby duszy – uważa instruktorka.

Przy okazji uroczystej sesji podziwiać będzie można nie tylko piękną kapsułę, ale też inne dzieła, które wyszły spod rąk uczestników zajęć, prowadzonych w miejscowym centrum kultury.

W korytarzu szkoły zawisną też fotografie prezentujące Otyń i okolice, wykonane przez Edytę Dąbrowską, artystkę z pobliskiego Zakęcia.

Napisz komentarz »