REKLAMA

Kultura, Oświata

Jedna oferta wystarczyła

Opublikowano 20 stycznia 2018, autor: FP

Rozstrzygnięto przetarg na remont budynku po „Odlewniaku”

Na przystosowanie budynku dawnego „Odlewniaka” na potrzeby „Elektryka” starostwo zabezpieczyło nieco ponad 5,4 mln zł. W przetargu wpłynęła co prawda tylko jedna oferta, ale na szczęście mieszcząca się w budżecie, bo opiewająca na 5,2 mln zł. We wtorek powiat opublikował informację o rozstrzygnięciu, umowę podpisano w piątek.

Inwestycja obejmuje m.in.: wydzielenie i wyremontowanie nowych pomieszczeń, budowę windy, przebudowę klatki schodowej, wyburzenie istniejących i budowę nowych schodów zewnętrznych, obniżenie posadzki w pomieszczeniach, wymianę drzwi, wymianę i projekt nowych instalacji, dostosowanie wejść do budynku dla niepełnosprawnych oraz projekt zagospodarowania terenu.

Przypomnijmy: starostwo zadecydowało, że po likwidacji „Odlewniaka”, budynek wejdzie w skład kompleksu „Elekryka”. Znajdą się tam pomieszczenia administracji, klasy do nauczania ogólnego i aula. Z kolei budynki przy ul. Piłsudskiego rozbudowane zostaną o kolejne pracownie do kształcenia praktycznego, m.in. w zakresie energii odnawialnej, obrabiarek CNC, czy miernictwa i materiałoznawstwa. Będą tam również przeprowadzane kwalifikacyjne kursy zawodowe. Docelowo „Elektryk” ma całkowicie wyprowadzić się z budynków przy ul. Witosa.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 30 listopada tego roku.

komentarz »
  1. Nowosolanka 23 stycznia 2018 18:23 - Odpowiedź

    Centrum Kształcenia Zawodowego
    i Ustawicznego to placówka oświatowa ,która powstała poprzez połączenie Centrum Kształcenia Praktycznego i szkół: Odlewniaka
    i Elektryka. Nie była to likwidacja tych placówek tylko ich połączenie zgodnie z ustawą .

Napisz komentarz »