REKLAMA

Kronika policyjna

Śnieg zaskoczył kierowców

Opublikowano 27 stycznia 2018, autor: PS

Wystarczyło, że w sobotę (20.01) spadło trochę śniegu, żeby doszło do wypadku i dwóch poważnych kolizji.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około 15.00 na trasie S3 w pobliżu Nowego Miasteczka. 27-letni obywatel Uzbekistanu wpadł w poślizg. Jego tico uderzyło w tył iveco. Na miejsce przyjechały dwa zastępy OSP Nowe Miasteczko i strażacy z Nowej Soli. 27-latka wyciągnięto z wraku i w kołnierzu ortopedycznym ułożono na desce. Karetka zabrała go do szpitala.

– Za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, został ukarany mandatem w wysokości 220 zł – informuje Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji. Około 15.00 do groźnej kolizji doszło też na drodze Nowa Sól – Kożuchów. 41-letni kierowca renault scenic wypadł z drogi i dachował. Policjanci ukarali go mandatem wysokości 300 zł, bo uznali, że jechał zbyt szybko.

Dwie godziny później na drodze Kożuchów – Mirocin Dolny bmw zderzyło się z renaultem laguna. Jak ustaliła policja 19-letni kierowca renaulta wpadł w poślizg. – Tego dnia były obfite opady śniegu. Kierowca jechał zbyt szybko – mówi J. Sęczkowska. Jego auto stanęło w poprzek drogi. Uderzył w nie 27-letni kierowca bmw, który jechał od strony Kożuchowa. Na miejsce przyjechali strażacy z Kożuchowa i z Nowej Soli. Bmw wylądowało w rowie. 27-letniego mieszkańca Kożuchowa wyciągnięto z auta i zabrano do szpitala. Miał skręconą stopę. Kierowcy i pasażerowi laguny nic się nie stało. – Sprawca to mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Zatrzymaliśmy mu prawo jazdy. Okoliczności wypadku będzie wyjaśniać prokuratura. Obaj kierowcy byli trzeźwi – mówi policjantka.

Napisz komentarz »