REKLAMA

Wasze sprawy

Czy w Sławocinie będzie bezpieczniej?

Opublikowano 27 stycznia 2018, autor: Michał Szczęch

Dwa tygodnie temu zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, czy zaplanowali na rok 2018 inwestycje we wsi Sławocin (gm. Kolsko), które poprawiłyby bezpieczeństwo mieszkańców. Przypomnijmy, samochody notorycznie uderzają tam ludziom w płoty.

W piśmie, które dostaliśmy w piątek (26.01) zarząd przypomina, że przecież bezpieczeństwo już poprawiono, bo m.in. przestawiono znaki, ograniczające prędkość. Ograniczono też prędkość przed wjazdem do miejscowości do 70 km/h. Zastosowano progi akustyczne i zamontowano punktowe elementy odblaskowe, tzw. kocie oczka.

Mieszkańcy zauważają jednak, że kocie oczka odpadły. I podkreślają, że nie czują się bezpieczniej. Przecież po wprowadzeniu zmian kolejny samochód uderzył w płot, tym razem u państwa Walichtów.

Zarząd w piśmie odniósł się też do ewentualnej budowy wyspy spowalniającej samochody. Nie wykluczają, że w przyszłości taka wyspa powstanie. Rozważają przebudowę drogi. Jednak opracowanie dokumentacji i uzyskanie wszystkich pozwoleń zajmie zarządowi przynajmniej półtora roku. Zatem mieszkańcy Sławocina muszą uzbroić się w cierpliwość.

W piśmie odniesiono się też do ewentualnej budowy przejścia dla pieszych. „(…) do zarządu nie wpłynął żaden wniosek w tej sprawie” – czytamy w odpowiedzi.

Napisz komentarz »