REKLAMA

Praca

Zębatki znów zatrudniają

Opublikowano 17 lutego 2018, autor: FP

Nord Napędy po raz kolejny zwiększa zatrudnienie w Nowej Soli. I stawia kolejną fabrykę zaledwie 30 km dalej.

Nowosolski zakład spółki Nord, daleki jest od wieńczenia każdej kolejnej inwestycji uroczystym przecinaniem wstęgi. – Stawiamy na stały, spokojny rozwój ? mówi Agnieszka Tront-Stefańczuk, dyrektor ds. finansów i administracji.

Nie zmienia to jednak faktu, że ten rok przyniesie kolejne miliony złotych wpompowane w rozwój firmy, a co za tym idzie, kolejne miejsca pracy. W Nowej Soli i nie tylko. – Planujemy inwestycję w park maszynowy. Chcemy zakupić maszyny podobne do tych, które już mamy, czyli obrabiarki sterowane cyfrowo, tokarki frezarki ? wylicza pani dyrektor. – To będzie inwestycja rzędu minimum 10 mln zł, ale nie ukrywam, że nasze plany mogą sięgnąć nawet 20 mln zł ? wyjaśnia.

To z kolei sprawia, że w Nordzie zaczynają powoli krystalizować się plany związane z dalszą rozbudową fabryki, ale to miałoby miejsce dopiero na przełomie lat 2019 i 2020.

Najważniejsza sprawa z punktu widzenia mieszkańców to oczywiście nowe miejsca pracy. – Niedawno podsumowaliśmy ubiegły rok, w którym przyjęliśmy ponad 30 osób. W tym planujemy zwiększyć zatrudnienie o kolejnych 30-40 pracowników.

Inwestowanie w nowosolski zakład to jednak nic w porównaniu do budowy zupełnie nowej fabryki za 40-50 mln zł. A taka ma stanąć już niedługo w podszprotawskich Wiechlicach na sześciohektarowej działce. Start inwestycji zaplanowano na przełom marca i kwietnia. Zakład będzie ukierunkowany na montaż silników elektrycznych, a pracę ma tam znaleźć aż 100 osób. Produkcja ma ruszyć w połowie 2019 roku.

Nord od dawna rekrutuje pracowników również spośród przedstawicielek płci pięknej i właśnie w nowym zakładzie ten trend ma być wyjątkowo widoczny. – Chcielibyśmy, żeby 50 proc. załogi stanowiły kobiety ? zdradza Tront-Strefańczuk. – W związku z tym, że montaż silników elektrycznych wymaga precyzji i dokładności, kobiece dłonie nadadzą się idealnie ? przekonuje pani dyrektor.

komentarz »
  1. Michał 23 lutego 2018 19:38 - Odpowiedź

    CV wysyłałem kilka razy, niestety bez odzewu…

Napisz komentarz »