REKLAMA

Samorząd

Milion to za mało

Opublikowano 24 lutego 2018, autor: PS

Przetarg na drogę w Radwanowie nie poszedł po myśli władz Kożuchowa. Brakuje 265 tys. zł.

Najtańsza oferta opiewała na 1 mln 265 tys. zł. Przypomnijmy, w ramach porozumienia drogę ma wyremontować powiat, ale pieniądze wykłada gmina Kożuchów. W budżecie zaplanowano na ten cel 1 mln zł.

– Niestety nie mamy z czego dołożyć – mówi burmistrz Paweł Jagasek. Z inwestycji jednak nikt nie rezygnuje.

– Ogłosimy kolejny przetarg. Na pewno będziemy chcieli wyremontować tę drogę w tym roku – zapowiada wicestarosta Przemysław Ficner.

Jeśli poszukiwanie taniej oferty znów nie wypali, powiat będzie musiał odchudzić projekt na tyle, żeby zmieścił się w milionie złotych. To oznacza, że prawdopodobnie wyremontowany będzie wtedy tylko pewien odcinek drogi w Radwanowie.

– Będziemy zadowoleni jak ten milion zostanie u nas. Niech zrobią cokolwiek, bo jeśli gmina zrezygnuje, to pieniądze się rozejdą na inne drogi i znów zostaniemy z niczym – mówi sołtyska Anna Kościukiewicz.

Może powiat dołoży?

Radny Jacek Niezgodzki uważa, że skoro asfalt i tak się urwie w środku wsi, to lepiej zrobić kompleksowy remont i dołożyć chodniki.

– W następnej kadencji łatwiej będzie wymusić na powiecie, żeby dokończył drogę. A tak dostaniemy kawałek asfaltu, a chodników się już pewnie nie doczekamy – mówi.

Żałuje, że starostwo nie doceniło projektu z Radwanowa. W wyścigu po schetynówkę priorytetowo potraktowało ul. Kamienną w Nowej Soli. Radwanów był zgłoszony jako wniosek dodatkowy, tymczasem dostał więcej punktów niż Kamienna. Gdyby powiat zamienił projekty, Radwanów dostałby dofinansowanie. Miałby nowy asfalt i chodniki.

– Mam nadzieję, że starostwo nam to zrekompensuje i dołoży teraz brakujące środki. Mamy przecież aż dwóch członków zarządu z naszej gminy, może oni wywalczą pieniądze – mówi J. Niezgodzki. Chodzi o Sławomira Drozdka i Jolantę Kaniewską.

– Na pewno poruszę ten temat na zarządzie. I będę się starał, żeby znaleźć jakieś rozwiązanie – zapowiada S. Drozdek.

– To jakie drogi zostały złożone do schetynówki, było ustalone nim pojawił się projekt z Radwanowa. Chciałbym przypomnieć radnemu, że w tym roku zamierzamy wyremontować drogę w Studzieńcu. Nasz wkład w tę inwestycję wynosi 1 mln 750 tys. zł i możliwe, że tam będziemy musieli dołożyć – tłumaczy P. Ficner.

Napisz komentarz »